aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Nastroje społeczeństwa

25 marca 2004

Sytuacja ekonomiczna kraju jest gorsza niż rok temu - uważa 61 proc. Polaków. Jedynie 4 proc. dostrzega, że polska gospodarka idzie w górę, a 35 proc. nie widzi zmian - podał instytut Pentor. Z badań wynika, że od początku roku pogarszają się nastroje konsumenckie.

Aktualną sytuację ekonomiczną kraju źle ocenia 77 proc. Polaków, a 23 proc. - pozytywnie. Ponad połowa (51 proc.) oczekuje, że sytuacja gospodarcza w przyszłym roku się pogorszy, a tylko 16 proc. uważa, że 2005 r. przyniesie zmiany na lepsze.

Prawie połowa Polaków (48 proc.) uważa, że sytuacja ich budżetu domowego nie zmieniła się w ciągu ostatniego roku, natomiast 46 proc. twierdzi, że uległa pogorszeniu. Poprawę dostrzega 6 proc. Co dziesiąty Polak (10 proc.) spodziewa się poprawy sytuacji własnego gospodarstwa domowego w ciągu najbliższego roku, 34 proc. oczekuje zmian na gorsze, a 54 proc. nie przewiduje większych zmian.

Przekonanie, że z naszymi problemami gospodarczymi możemy poradzić sobie sami, bez pomocy krajów zachodnich, podziela 52 proc. ankietowanych, odmienne zdanie wyraża 46 proc. Za tym, aby zachodnie firmy jak najwięcej inwestowały w Polsce, opowiada się 43 proc. badanych, a 28 proc. jest temu przeciwnych.

Instytut Badania Opinii i Rynku Pentor przeprowadził to badanie 7-8 marca na tysiącu dorosłych Polaków.


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę