europejskie forum rolników 2025

Najtańszą elektronikę i AGD kupisz w...

21 maja 2011
Na zakupach w internecie przeciętny polski konsument oszczędza średnio 15 proc. ceny, wynika z raportu "Polska internetowa", przygotowanego przez Boston Consulting Group, na który powołuje się "Dziennik Gazeta Prawna".

Polski e-konsument jest niezwykle pragmatyczny. - Cena to pierwsza i najważniejsza wartość jaką się kieruje decydując się na zakupy w sieci. Potwierdza to raport BCG.


Wynika z niego, że towary w sieci są średnio o 25 proc. tańsze. Nawet po doliczeniu kosztów przesyłki to nadal oszczędność na zakupach online wynosi średnio 15 proc.
Najwięcej można zaoszczędzić na internetowych zakupach kosmetyków (20 proc.), AGD (18 proc.) i elektroniki (15 proc.).

Najmniejsze różnice w cenach widać przy kupnie odzieży i obuwia (4 proc.) oraz książek (2 proc.).

W zeszłym roku na zakupy w internecie Polacy wydali rekordowe 16 mld zł, co daje blisko 3 proc. wartości całego handlu detalicznego. W tym roku rynek ten ma się zwiększyć o 17 proc.

Wydatki konsumenckie w sieci rosną w takim tempie, że przy optymistycznych założeniach w 2015 r. osiągną blisko 50 mld zł, a e-handel będzie stanowił aż 7 proc. całego handlu detalicznego w Polsce, pisze "DGP".


POWIĄZANE

Komisja Europejska planuje wprowadzić w trybie pilnym restrykcje wobec Polski ws...

Gospodarstwa agroturystyczne coraz częściej poszukują innowacyjnych atrakcji, kt...

Protest | STOP likwidacji polskiego rolnictwa! | 14 kwietnia | godzina 10:00-12:...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę