Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Nagroda im. Szczepana Pieniążka przyznana dla Agrosimexu

5 stycznia 2016
Podczas odbywających się 19 i 20 lutego 2014 Targów Sadownictwa i Warzywnictwa przyznana została po raz pierwszy nagroda im. prof. Szczepana Pieniążka za wkład w rozwój polskiego ogrodnictwa.
Nagroda im. prof. Szczepana Pieniążka to odznaczenie przyznawane przez kapitułę składającą się z wybitnych naukowców w dziedzinie ogrodnictwa. W tym roku przewodniczył jej prof. Franciszek Adamicki – dyrektor Instytutu Ogrodnictwa.
Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się podczas otwarcia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa. Impreza ta po raz kolejny skupiła uwagę tysięcy ogrodników z całej Polski. Według szacunków organizatora targi mogło odwiedzić nawet 6000 profesjonalistów.
Laureatem nagrody został produkt Viflo Cal S – płynny koncentrat nawozowy produkowany przez firmę Vet-agro z Lublina. Jest to dolistny nawóz wapniowy, który oprócz składników odżywczych zawiera także nanosrebro. Liczne doświadczenia wykazały bardzo dobre efekty poprawy jakości owoców i warzyw dzięki stosowaniu tego nawozu.
-Nanosrebro zastosowane w Viflo Cal S to bardzo małe cząsteczki, które swobodnie wnikają do rośliny i przemieszczają się w niej. Dzięki temu obserwujemy bardzo dobre natlenienie komórek roślinnych oraz efektywne przeciwdziałanie rozwojowi chorób na roślinach. Przekłada się to na wzrost jakości nawożonych owoców i warzyw, a to z kolei czysty zysk dla ogrodników – informuje Waldemar Cybulak z firmy Vet-agro.
Vet-agro to polskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji preparatów weterynaryjnych. Od 2013 roku jest obecne na rynku także z nawozami z serii Viflo. – Łączymy nasze doświadczenie w produkcji leków dla zwierząt z wiedzą ekspertów w dziedzinie nawożenia. Dzięki temu możemy tworzyć nową jakość na rynku ogrodniczym – przekonuje Waldemar Cybulak.
Produktem, który oferuje farmaceutyczną jakość do stosowania w uprawie roślin jest także Chitosol Silver. Jest to środek zawierający chitozan oraz srebro – jak wiadomo srebro jest istotnym mikroelementem, natomiast chitozan wzmacnia reakcje obronne komórek roślinnych. Obie substancje zawarte są w formulacji, która na powierzchni rośliny tworzy powłokę (film) utrudniającą patogenom rozwój i wnikanie.






POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę