Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Na zasadach de minimis

13 marca 2008
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych  12 marca wystąpił  do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z pisemnym wnioskiem przygotowanie i udostępnienie przez resort rolnictwa szczegółowej listy działań, których realizacja możliwa jest w oparciu o pomoc udzielaną na zasadach de minimis..
Od dnia 1 stycznia 2008 roku Pomoc de minimis w rolnictwie jest udzielana zgodnie  z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1535/2007 z dnia 20 grudnia 2007 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu WE w odniesieniu do pomocy w ramach zasady de minimis dla sektora rolnego i sektora rybołówstwa (Dz. U. UE L 337 z 21.12.2007). Zgodnie z przytoczonym powyżej prawodawstwem ogólna kwota pomocy przyznana przedsiębiorstwu sektora rolnego nie może przekroczyć 7 500 euro brutto w dowolnie wyznaczonym okresie  3 kolejnych lat kalendarzowych.
- Ze względu na fakt, iż pułap ten stosuje się bez względu na formę pomocy i jej cel, w imieniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwróciłem  się do  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi  z wnioskiem o przygotowanie i udostępnienie przez resort rolnictwa szczegółowej listy działań, których realizacja możliwa jest w oparciu o pomoc udzielaną na zasadach de minimis.
Zestawienie wszystkich możliwych form pomocy, jaką rolnik może uzyskać w ramach wsparcia de minimis w znacznym stopniu usprawni beneficjentom jej monitorowanie, a tym samym bezpośrednią kontrolę nad wysokością otrzymanej w ten sposób dotacji – mówi Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.





POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę