Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Na suszę jest instrukcja

19 września 2006

Instrukcje gospodarowania wodą zatwierdzane przy wydawaniu pozwoleń wodnoprawnych muszą precyzować sposób działania w razie suszy lub awarii technologicznej.

Tak wynika z obowiązującego od 7 września rozporządzenia w sprawie instrukcji gospodarowania wodą (DzU z 2006 r. nr 150, poz. 1087). Instrukcje dotyczą korzystania z wód powierzchniowych za pomocą urządzeń piętrzących oraz zależnego od siebie korzystania z wód przez kilka zakładów.

Instrukcje doręcza się zainteresowanym zakładom i regionalnemu zarządowi gospodarki wodnej. Przepisy przewidują, że w instrukcji trzeba określić, jak gospodarować wodą w zbiorniku w razie suszy, a zwłaszcza ustalić kolejność zaspokajania potrzeb poszczególnych zakładów i ewentualne ograniczenia w korzystaniu z wody.


POWIĄZANE

Sztuczna inteligencja agentyczna – zdolna do samodzielnego podejmowania decyzji ...

Od 2001 do 2019 roku w Polsce odnotowywano średnio 6 mld zł rocznie strat bezpoś...

w COREPER państwa członkowskie dyskutują i podejmowują decyzję w sprawie propozy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę