europejskie forum rolników 2025

Na granicach Polski wrócą kontrole

5 stycznia 2016
W związku z piłkarskimi mistrzostwami Europy Polska tymczasowo przywróci kontrole na swoich granicach - poinformował w poniedziałek szef MSW Jacek Cichocki. Zapewnił, że nie spowoduje to utrudnień dla polskich obywateli.
Kontrole zostaną wprowadzone na okres od 4 czerwca do 1 lipca. Jak powiedział szef MSW, będą one miały charakter doraźny i punktowy. Wyjaśnił, że będą kontrolowane np. pojazdy, co do których istnieje podejrzenie, że podróżują nimi osoby w Polsce niepożądane.

Cichocki dodał, że kontrole nie spowodują utrudnień, ponieważ w tym czasie granice nadal będzie można przekraczać tak jak dotychczas; należy jednak liczyć się, iż podróżni mogą być poddani kontroli. MSW przypomina o konieczności posiadania dokumentów potwierdzających tożsamość i upoważniających do przekraczania granicy - dowodu osobistego lub paszportu.

Zgodnie z prawem wspólnotowym czasowe przywrócenie kontroli granicznych możliwe jest w szczególnych sytuacjach, związanych z zagrożeniem bezpieczeństwa publicznego, na przykład przy okazji organizacji międzynarodowych imprez masowych. Miało to miejsce np. w Niemczech, w trakcie mistrzostw świata w piłce nożnej w 2006 roku czy podczas Euro 2008 w Austrii.



POWIĄZANE

Rolnictwo z importu – sytuacja polskiego rolnictwa wobec importu żywności z zagr...

W skrócie: Cła 9 kwietnia amerykańska stawka cła importowego osiągnie najwyższy ...

W związku z licznymi zapytaniami napływającymi do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę