Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Mistrzowie Agroligi 2006

4 lutego 2007

Mistrzowie Agroligi 2006

W XIV Agrolidze zwyciężyli: rolnicy Anna I Stanisław Lesień ze wsi Czajków oraz firma MitMar z Głowna.

Finaliści konkursu
- Zenon Kotowicz ze wsi Dłużec. Prowadzi 190-cio hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej. Pan Zenon - mistrz Agroligi województwa dolnośląskiego jest także producentem bydła mięsnego i karpi.
- Jolanta i Wiesław Wawrzonkowie ze wsi Frydrychowo są Mistrzami Agroligi województwa kujawsko-pomorskiego. Specjalizują się w produkcji zarodowej trzody chlewnej.
- Gospodarstwo pasieczne Teodora i Tadeusza Kozaków ze wsi Kozaki okazało się najlepsze w województwie lubelskim.
- Ekologiczna Hodowla Danieli -Haliny i Leszka Glezerów ze wsi Pławiny została mistrzem Agroligi województwa lubuskiego.
- W województwie łódzkim Mistrzami Agroligi zostali Jolanta i Grzegorz Bara ze wsi Gremboszów. Specjalizują się w hodowli bydła mlecznego.
- Halina i Gustaw Wszołek - Mistrzowie Agroligii województwa małopolskiego. Prowadzą gospodarstwo zajmujące się produkują i chowem trzody chlewnej.
- Ponad 600 -hektarowe gospodarstwo szkółkarskie drzewek i krzewów ozdobnych Anny i Ryszarda Nowakowskich z Lewiczyna okazało się najlepsze na Mazowszu.
- Mistrzami Agroligi w województwie opolskim zostali Koryna i Paweł Klose z Kędzierzyna - Koźla. Prowadzą ponad 100-hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji bydła mlecznego.
- Mistrzem Agroligi w województwie podkarpackim zostali Mariola i Józef Buksa z Przemyśla. Posiadają ponad 40-hektarowe gospodarstwo sadownicze specjalizujące się w produkcji porzeczki czarnej i wiśni.
- Na Podlasiu najlepsze okazało się nowoczesne gospodarstwo specjalizujące się w produkcji mleka należące do Katarzyny i Tadeusza Olszewskich ze wsi Glinki.
- W województwie pomorskim najlepsi okazali się Anna i Krzysztof Smoleń ze wsi Przejazdowo. W ponad 400- hektarowym gospodarstwie prowadzą intensywną produkcję zbóż i rzepaku.
- W województwie śląskim mistrzem Agroligi zostali Zofia i Jerzy Halaba ze wsi Zawada. Prowadzą ponad dwudziesto hektarowe gospodarstwo sadownicze.
- W województwie warmińsko-mazurskim najlepsze okazało się gospodarstwo Sławomira Maczugi ze wsi Dowiaty. Na 400 hektarach produkuje się tutaj zboża.
- W województwie wielkopolskim zwyciężyli Anna i Stanisław Lesieniowie ze wsi Czajków. Specjalizują się w produkcji roślinnej. Uprawiają także warzywa.
- Mistrzami Agroligi województwa zachodniopomorskiego został Grzegorz Jary. Prowadzi on ponad stu hektarowe gospodarstwo specjalizujące się w produkcji roślinnej i tuczu trzody chlewnej.
- W kategorii firmy z województwa dolnośląskiego do tytułu Krajowego Mistrza Agroligi kandyduje firma „Niro” z Głogowa. Firma zajmuje się handlem artykułami do produkcji rolnej.
- Mistrzem Agroligi w województwie kujawsko-pomorskim zostało Spółdzielcze Przedsiębiorstwo „Eko-rol”. Firma produkuje wyposażenie budynków gospodarskich.
- Przedsiębiorstwo „Roltex” z Krasnegostawu specjalizujące się w handlu maszynami rolniczymi i środkami produkcji zastało mistrzem Agroligi województwa lubelskiego.
- W województwie lubuskim najlepsza okazała się Piekarnia Eugieniusz Ślawskiego z gminy Lipińki Łyżyckie.
- W województwie łódzkim mistrzem Agroligi została firma „Mitmar”. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w przetwórstwem mięsa oraz owoców i warzyw.
- Zakłady Mięsne Wiesława Leśniaka z Nowego Sącza okazały się najlepsze w województwie małopolskim.
- Także w województwie mazowiecki –Mistrzem Agroligi wybrano producenta mięsa i wędlin- Zakłady PioTrex z Węgrzynowa.
- Zakład Produkcyjno-Usługowy „Jal” z Kępna - producent serów topionych i twarogów został mistrzem Agroligi województwa opolskiego.
- Producent serów twardych i galanterii mleczarskiej -Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Sanoka została Mistrzem Agroligi w województwie podkarpackim.
- Przetwórstwo Rybne „Suempol” z Bielska Podlaskiego okazało się najlepsze w województwie podlaskim. Spółka specjalizuje się w produkcji łososia wędzonego.
- Także w województwie pomorskim najlepsze okazały się Zakłady Rybne „Fario” Ewy i Ryszarda Balcerzyków. Ich specjalizacja to produkcja pstrągów.
- W województwie śląskim Mistrzami Agroligi zostały rodzinne Zakłady Masarskie „Jędrycha” ze wsi Konieczki.
- W województwie warmińsko-mazurskim najlepsza okazała się firma „Paweko”. Zajmuje się ona produkcją i przetwórstwem ogórków i kapusty kiszonej.
- Zakład Przetwórstwa Rybnego „Panix” został mistrzem Agroligi województwa wielkopolskiego.
- Stawkę finalistów zamyka spółka ”Agrobrusno” mistrz Agroligi województwa zachodniopomorskiego.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę