biogaz_09_2025

MIR wnioskuje do resortu rolnictwa

8 lutego 2008
Mazowiecka Izba Rolnicza za pośrednictwem Krajowej Rady Izb rolniczych wnioskuje  do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o wprowadzenie dodatkowego zapisu do działania "Modernizacja gospodarstw wiejskich" realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, pozwalającego na zakup maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych wymienionych we wniosku w okresie między złożeniem wniosku przez rolnika w Oddziale Regionalnym ARiMR a podpisaniem stosownej umowy.
 Jak podkreśla Wiktor Szmulewicz, prezes Mazowieckiej Izby Rolniczej  wprowadzenie takiego zapisu, umożliwi rolnikom dokonania wcześniejszego zakupu niezbędnych maszyn i urządzeń rolniczych i korzystania z nich. Dla właścicieli gospodarstw jest to wyścig z czasem. Rolnicy z reguły unikają kredytów. Tego typu inwestycje realizują w ramach własnych środków.
- Często są to maszyny i urządzenia, które bez względu na fakt czy rolnik uzyska dofinansowanie z ARiMR do zakupu maszyn czy też go nie uzyska, kupić maszyny musi. Możliwość wcześniejszego nabycia maszyn i urządzeń wpłynie w istotny sposób na wzrost dochodu ich gospodarstw, poprawę konkurencyjności, redukcję kosztów produkcji, poprawę organizacji pracy oraz jakość produkcji rolnej, warunki i bezpieczeństwo pracy jak również na szereg innych czynników istotnych w prowadzeniu gospodarstwa – mówi Wiktor Szmulewicz.


POWIĄZANE

Prawie 1,6 mld euro – tyle mają wynieść roczne oszczędności dla rolników po upro...

Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków została wybrana nowa Rada Nadz...

Coraz większą popularność zyskują nowoczesne produkty na bazie naturalnych skład...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę