OPOLAGRA_2025

Łowiczanie w Colditz

11 maja 2006

Udział w Święcie Brzóz, zwiedzanie oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci i fabryki Baumitu to tylko niektóre z punktów programu wizyty łowickiej delegacji samorządowej jaka miała miejsce w pierwszych dniach maja w Colditz w Niemczech – partnerskim mieście Łowicza.

Kulminacyjnym punktem Święta Brzóz był wybór Królowej Brzóz, która – zgodnie z kilkuletnią tradycją – będzie gościem Jarmarku Łowickiego (1-2 VII br.). W lokalnym święcie Colditz uczestniczyła też delegacja zaprzyjaźnionego z miastem Holzwickeder z zachodniej części Niemiec. Przedstawiciele tego miasta byli bardzo zainteresowani kontaktem z łowicką delegacją, a w następstwie przyjazdem do Łowicza.

- Oprócz oficjalnego programu, łowicka delegacja zainteresowana była funkcjonowaniem Colditz w zakresie pracy tamtejszej oczyszczalni ścieków i gospodarki odpadami komunalnymi w kontekście współpracy z ościennymi gminami przy prowadzeniu wspólnego wysypiska śmieci – mówi Rober Stępniewski , rzecznik prasowy Urzędu Miasta Łowicz.


POWIĄZANE

Kilka dekad temu, kiedy grypa ptaków była jedynie odległym zagrożeniem, nikt nie...

Rząd Donalda Tuska uzyskał wczoraj w Sejmie wotum zaufania, jednak z sondażu Uni...

Podpisana została pierwsza umowa w ramach unijnego instrumentu gwarancji kredytó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę