Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Lewandowski zostanie szefem Rady Gospodarczej przy Premierze

17 grudnia 2014
Europoseł PO, b. komisarz UE ds. budżetu Janusz Lewandowski zostanie nowym szefem Rady Gospodarczej przy Premierze - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka rządu Iwona Sulik. Dotychczas Radą kierował b. premier Jan Krzysztof Bielecki.

W październiku pojawiły się w mediach informacje, że premier Ewa Kopacz rozważa likwidację Rady Gospodarczej, a Bielecki zamierza odejść z kancelarii premiera i wrócić do biznesu. Sam Bielecki dopytywany wówczas, czy w najbliższym czasie będzie się żegnał ze stanowiskiem szefa Rady Gospodarczej mówił m.in., że o tego rodzaju decyzjach poinformuje w pierwszej kolejności premier Kopacz.

Do zadań Rady Gospodarczej należy m.in. przedstawianie metod i sposobów rozwiązywania problemów związanych z wdrażaniem celów polityki gospodarczej i społecznej rządu, z uwzględnieniem uwarunkowań krajowych i zagranicznych.


POWIĄZANE

Rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa po raz kolejny podniosło cło eksportowe na psze...

Prezydent RP wziął udział w Dożynkach Jasnogórskich w Częstochowie. – Polska wie...

Chińskie cła uderzają w polskich i europejskich producentów wieprzowiny. Decyzja...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę