europejskie forum rolników 2025

KSG Agro zamierza skupić pół miliona własnych akcji

5 stycznia 2016
KSG Agro S.A., wiodący ukraiński koncern rolno-spożywczy notowany na GPW w Warszawie, w ramach planowanej operacji buy back planuje objąć do 500 tys. akcji własnych, stanowiących 3,3 proc. kapitału spółki.  Papiery mają być skupowane z rynku po cenie nie wyższej niż 25 zł i nie niższej niż 1 zł.
Zgodnie z założeniami, buy back będzie realizowany, w ramach jednej lub wielu transakcji, w ciągu 18 miesięcy od momentu podjęcia uchwały w tym zakresie. Decyzję dotyczącą skupu akcji akcjonariusze będą głosować na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy zwołanym na
28 grudnia 2012 r.
Celem skupu jest objęcie akcji własnych z zamiarem ich odsprzedaży w przyszłości lub umorzenie akcji.  Planowana operacja, zdaniem zarząd ukraińskiej Spółki zwiększy atrakcyjność inwestycji w akcje KSG Agro.
- Akcje KSG Agro są ostatnio niedowartościowane przez rynek. Jednocześnie kondycja finansowa i perspektywy rozwoju KSG Agro są  dobre,  dlatego sądzę, że nasze akcje są idealną inwestycją. Jestem przekonany, że buy back będzie korzystny dla naszych długoterminowych akcjonariuszy - powiedział Sergiej Kasianov, Przewodniczący Rady Dyrektorów KSG Agro S.A.

POWIĄZANE

Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Witalij Koval podczas roboczej pod...

Komisja Europejska wykluczyła możliwość osłabienia unijnych przepisów dotyczącyc...

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę