Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Kryształowy Kokos dla Stada Ogierów w Łącku

20 sierpnia 2007
Stado Ogierów w Łącku  zajęło  pierwsze miejsce  III edycji konkursu dla najlepszego przedsiębiorstwa Powiatu Płockiego w dziedzinie oferowanych usług w roku 2007. Z tej też okazji   Michał Wojnarowski , prezes zarządu Stada Ogierów w Łącku  otrzymał z rąk  Michała Boszko , starosty Powiatu Płockiego Kryształowy Kokos - nagrodę za zwycięstwo w konkursie.

Stado Ogierów w Łącku powstało w 1923 r., jako jedno z pierwszych Stad w niepodległej Polsce, na mocy decyzji Prezydenta RP. Zasadniczym zadaniem Stada jest służenie polskiemu rolnictwu przez podnoszenie jakości hodowanych koni na terenie działania Stada. Drogą do tego jest pozyskiwanie i utrzymywanie ogierów o dużej wartości hodowlanej różnych ras i typów, organizowanie sieci punktów kopulacyjnych, organizacja imprez jeździeckich traktowanych jako próby selekcyjne, branie udziału wspólnie z pracownikami PZHK w licencji ogierów, rejestracji klaczy, przeglądach młodzieży i opisie źrebiąt.

Pracownicy Stada udzielają również porad specjalistycznych hodowcom w terenie. Swoją działalnością Stado realizuje potrzeby Państwa w dziedzinie hodowli koni. Ogiery Stada dzięki wybitnej wartości hodowlanej przyczyniają się walnie do podnoszenia poziomu krajowej hodowli koni.

W maju 1993 r. Państwowe Stado Ogierów w Łącku zostaje przejęte przez Agencję Własności Rolnej Skarbu Państwa.
W grudniu 1994r. w wyniku przekształcenia powstaje Stado Ogierów w Łącku Sp. z o.o. W skład Stada wchodzi również gospodarstwo pomocnicze z fermą trzody chlewnej, folwarkami w Górach i Gulczewie o powierzchni ogółem ok. 870 ha. Funkcjonuje również oddział klaczy pełnej krwi angielskiej ok. 20 matek z przychówkiem. Materiał hodowlany będący własnością Stada zdobył duże uznanie wśród hodowców w całym kraju. Odzwierciedleniem tego były czołowe lokaty uzyskiwane przez wiele lat na Wystawach Zwierząt Hodowlanych, jak również zwycięstwa łąckich koni na torach wyścigowych w kraju i za granicą. Stado skupiło elitę ogierów pełnej krwi angielskiej, szlachetnej półkrwi, rasy wielkopolskiej, małopolskiej, śląskiej i ras zimnokrwistych.



POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę