OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

KRUS czekają wielkie zmiany

12 stycznia 2006
Celem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników jest przeniesienie nadzoru nad Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) z resortu pracy i polityki społecznej do resortu rolnictwa - poinformował w Sejmie minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel.

W Sejmie odbywa się I czytanie rządowego projektu nowelizacji tej ustawy. Przeniesienie nadzoru nad KRUS do resortu rolnictwa zaakceptowali związkowcy i organizacje rolnicze. 

Jurgiel poinformował, że resort pracuje nad dalszymi zmianami w funkcjonowaniu KRUS, których nie obejmuje nowelizacja. Polegać one mają na uszczelnieniu systemu ubezpieczenia rolników oraz na zróżnicowaniu składki w zależności od uzyskiwanych dochodów.


POWIĄZANE

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" to organizacja która od lat uderza w polskiego r...

Zdrowie roślin jest podstawą życia i bezpieczeństwa żywnościowego, a zatem stano...

Według systemu informacyjnego FGIS "Argus-Fito" od początku 2025 roku od 7 maja ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę