Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Kredyty preferencyjne dla rolników

14 kwietnia 2015
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podpisała umowy o udzielaniu rolnikom preferencyjnych kredytów obecnie z czterema bankami (Bank Gospodarki Żywnościowej S.A., SGB-Bank S.A. oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze, Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oraz zrzeszone nim banki spółdzielcze i Bank Pekao S.A.).
Rolnicy , planujący  finansowanie inwestycji w swoich gospodarstwach z wykorzystaniem kredytów preferencyjnych, mogą już składać wnioski o takie kredyty w tych bankach czterech.
Poniżej przedstawiamy informacje o zaoferowanych przez te banki warunkach udzielania kredytów preferencyjnych, tj. o wysokości opłat i prowizji płaconych przez kredytobiorców oraz o wysokości marży, o którą powiększana będzie stopa referencyjna WIBOR 3M przy ustalaniu oprocentowania kredytów inwestycyjnych i klęskowych.
 
Lp.    Bank                                               opłaty i prowizje (%)    marża (p.p.)       
1.      Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.    0,00                                 2,48       
2.    SGB-Bank S.A.
oraz zrzeszone w nim banki spółdzielcze       1,85                                 2,50       
3.    Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.
oraz zrzeszone Bw nim banki spółdzielcze    1,85                                  2,50       
4.    Bank Pekao S.A.                                 0,49                                  1,80    



POWIĄZANE

Apel Polskiej Organizacji Biometanu oraz Unii Producentów i Pracodawców Przemysł...

Koniczyna Biogaz wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizujemy w cał...

Propozycja Komisji Europejskiej to za mało – umowa UE–Mercosur nadal zagrożeniem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę