Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Krakowski Dukat dla prezesa Azotów Tarnów

25 czerwca 2009
Laureatem „Krakowskiego Dukata” w kategorii Menadżer Firmy, najstarszej i najbardziej prestiżowej nagrody w Małopolsce za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej został Prezes Zarządu  AZOTÓW Tarnów, Jerzy Marciniak.

- To wprawdzie nagroda imienna, ale ma o wiele większe znaczenie: to wyróżnienie dla wszystkich pracowników firmy, którzy na codzień, w poczuciu współodpowiedzialności za firmę realizują decyzje, nawet te najtrudniejsze, które są przez nas podejmowane – powiedział Jerzy Marciniak podczas uroczystej gali wręczenia nagród w sali krakowskiej szkoły teatralnej.

Krakowski Dukat jest jedną z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród w Małopolsce za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej. Jest przyznawana przez Kapitułę Nagrody na wniosek i z rekomendacji izb gospodarczych, samorządu terytorialnego lub innych organizacji około biznesowych, a wyróżniony przedsiębiorca może być nagrodzony Dukatem tylko jeden raz. Tegoroczna nagroda dla Azotów Tarnów została przyznana z rekomendacji Izby Przemysłowo- Handlowej w… Krakowie.

- Nagroda ta ma charakter promocyjny, nie honoruje przedsiębiorstw lecz ludzi za pomysłowość, inwencję, a zwłaszcza umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym prowadzą działalność. Nagradza ludzi za stwarzanie warunków dla rozwoju, za ich solidność oraz osiągnięcia zawodowe – powiedział podczas gali wręczenia nagród w salach krakowskiej szkoły teatralnej prezes IPH w Krakowie, Andrzej Zdebski.
Krakowski Dukat przyznawany jest od 1991 w czterech kategoriach: Kreator Przedsiębiorczości, Menedżer Firmy, Właściciel Firmy i Samorządowy Kreator Przedsiębiorczości, do której kandydatów rekomenduje Marszałek Województwa Małopolskiego. Statuetka Krakowskiego Dukata została zaprojektowana i wykonana przez krakowskiego artystę rzeźbiarza Kazimierza Adamskiego. Na awersie medalu znajduje się panorama dawnego Krakowa, na wpół prawdziwa na wpół fantastyczna bo „Kraków żyje i zmienia się na naszych oczach”. Na rewersie natomiast znajduje się wizerunek Zygmunta I Starego - prawdziwie europejskiego monarchy, który przyczynił się do ogromnego skoku cywilizacyjnego Polski w dziedzinie kultury nauki, a przede wszystkim gospodarki. To właśnie za jego czasów wybito cenną monetę: dukata – ze szczerego złota.


POWIĄZANE

20 listopada 2024 roku, w Warszawie odbyło się VI Posiedzenie Krajowej Rady Izb ...

Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Witalij Koval oraz Minister Rolnic...

Według stanu na 20 listopada od początku tego miesiąca koleją na Ukrainie przewi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę