biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Końcówka limitów

5 stycznia 2016
Pieniędzy wystarczy jeszcze tylko dla blisko pięciuset chętnych. Kończą się limity środków w programie dla młodych rolników. Dotychczas po premie zgłosiło się 12 i pół tysiąca osób.

Na razie jeszcze tylko teoretycznie ale już są. Kilka tysięcy rolników dostało decyzje o przyznaniu siedemdziesięciu pięciu tysięcy złotych na dobry początek.

Krzysztof Częścik - Sypniewo „Było zaskoczenie, ż tak szybko, bo pierwszy raz korzystam z takich funduszy unijnych. I myślę, że wkrótce przejmę gospodarstwo.”

Adam Mikulski - Rawy „Mam decyzję już przyznaną, przyszła pocztą decyzja również warunki które muszę spełnić.”

Pierwszy i podstawowy warunek to przejęcie gospodarstwa o odpowiedniej wielkości. I tu zaczyna się problem, bo większość rolników dostanie ziemię dopiero po rozdaniu rent strukturalnych. Niektórzy jednak mają już pieniądze na kontach.

Marzena Gadomska - ARiMR Mazowsze „Już mamy kilkunastu takich beneficjentów, którzy przejęli gospodarstwa i zaczęli samodzielnie gospodarować.”

Dokumenty o przyznanie premii dla młodych rolników można składać jeszcze w siedmiu województwach. W niektórych regionach limit zostanie przekroczony lada dzień. Najwięcej pieniędzy jest jeszcze do rozdysponowania w Małopolsce i na Dolnym Śląsku.


POWIĄZANE

Współczesna hodowla zwierząt stawia coraz wyższe wymagania w zakresie higieny pr...

W pierwszym półroczu 2025 r. zlikwidowano w Polsce 2 707 stad świń, co przełożył...

Raport ekspercki dla PPR.pl Opracowanie na podstawie raportu USDA „Spanish Dried...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę