Ponad 121 mln euro - w tym 68 mln euro z unijnych funduszy - zostanie przeznaczone na modernizację 11 wrocławskich osiedli. Prace będą wykonywane w ramach projektu "Poprawa jakości wody we Wrocławiu".
W ramach projektu, zostanie wykonana kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieć wodociągowa, oraz zmodernizowana nawierzchnia ulic w osiedlach leżących w południowych i zachodnich dzielnicach Wrocławia.
Z łącznej kwoty, prawie 28 mln euro będzie kosztować budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na wrocławskim osiedlu Oporów. Wysokość dotacji unijnej, to 11 mln euro.
"Infrastruktura wodno - kanalizacyjna na Oporowie nie była remontowana od 70 lat, czyli od powstania osiedla. Trzeba było to wreszcie zrobić, bo ten rejon jest niezwykle ceniony na wrocławskim rynku nieruchomości, ale niestety są tam posesje z szambami" - powiedział we wtorek dziennikarzom wiceprezydent Wrocławia Sławomir Najnigier.
Prace na Oporowie rozpoczną się w lecie i potrwają 22 miesiące. Remont spowoduje spore utrudnienia komunikacyjne. W czasie modernizacji zamkniętych będzie wiele ulic, m. in. ul. Solskiego, jedyny dojazd z centrum miasta na Oporów, oraz ul. Karmelkowa, jeden z dojazdów z miasta do centrów handlowych leżących przy południowym wyjeździe z Wrocławia.
Projekt "Poprawa jakości wody we Wrocławiu" obejmuje trzy duże zadania: modernizację Zakładu Produkcji Wody "Na Grobli", budowę kolektorów ściekowych Bystrzyca i Ślęza oraz rozbudowę infrastruktury osiedlowej.