biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Kolejne 10 % dla Polic - normalizują się dostawy gazu do Spółki

6 lutego 2006

Pierwszego lutego od rana Zakłady Chemiczne Police otrzymują o 10 % więcej gazu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, kolejny raz zwiększyło dostawy gazu dla polickich zakładów. Spółka otrzymują obecnie 80 proc. swego standardowego zapotrzebowania w gaz, który jest surowcem do produkcji amoniaku.

Zdaniem prezesa Mirosława Bachórskiego, zwiększenie dostaw o następne 10 proc. to sygnał, że sytuacja z dostawami gazu normalizuje się. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Spółki, kilkudniowe perturbacje z dostawami tego surowca, które zaczęły się w nocy z niedzieli na poniedziałek w zeszłym tygodniu, nie powinny mieć wpływu na wyniki Spółki.

- W naszym przypadku zmniejszone dostawy gazu w zeszłym tygodniu wpłynęły jedynie na produkcję amoniaku. Pozostałe sfery działalności Spółki tj. produkcja nawozów wieloskładnikowych, mocznika i bieli tytanowej - funkcjonowały normalnie - powiedział Prezes Z.Ch. "POLICE" SA, Mirosław Bachórski. - Dziś widać, że sytuacja stopniowo się normalizuje, pierwsze podniesienie dostaw o 10 % mieliśmy już we wtorek, kolejne 10 % dziś, w sumie produkcja amoniaku idzie na 80 %, to pozwala optymistycznie patrzeć na przyśpieszenie realizacji zawartych kontraktów na dostawy amoniaku kontrahentom zewnętrznym - dodał Mirosław Bachórski Prezes Z.Ch. "POLICE" SA.

Zakłady Chemiczne Police używają gazu jako surowca jedynie do produkcji amoniaku, z którego następnie wytwarzane są nawozy wieloskładnikowe i mocznik. Ostatnie perturbacje w dostawach gazu, nie wpłynęły jednak na produkcję nawozów i mocznika. W trzecim segmencie działalności ZCH Police, bieli tytanowej, nie występują żadne zależności od amoniaku i jej produkcja również odbywała się bez zakłóceń.


POWIĄZANE

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaproponowało przedłużenie terminu na uzysk...

Ponad 140 tysięcy złotych – o taką kwotę dolnośląski oddział ARiMR obniżył dotac...

Analiza skutków porozumienia handlowego między UE a USA z lipca 2025 1. Tło: o c...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę