FAMMU/FAPA podała, że w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych wpisano nazwę "Prés-salés du Mont-Saint-Michel".
Jest to mięso pochodzące od jagniąt w wieku poniżej 12 miesięcy, a jego właściwości są związane z wypasem zwierząt na słonych bagnach.
Obszar geograficzny, na którym jagnięta się rodzą, są hodowane i poddawane ubojowi, zlokalizowany jest wokół zatoki bretońsko-normandzkiej i obejmuje nadbrzeżne części departamentów la Manche i l'Ille-et-Vilaine. Wyróżnia go wielkość strefy przybrzeżnej oraz silny wpływ morza i oceanu na jego klimat.
Najważniejszy element tego obszaru geograficznego stanowią łąki, regularnie zalewane przez pływy morskie, zwane słonymi bagnami lub herbus, z których pochodzi większość pożywienia zwierząt. Te słone bagna zajmują górną część strefy międzypływowej. Tusze jagniąt cechują się równomiernie rozmieszczonym, zbitym i białym tłuszczem. Są powleczone lub pokryte tłuszczem, ich profil jest niezbyt zaokrąglony, a udźce stosunkowo wydłużone.
Mięso wyróżnia się barwą intensywną i różową, długimi włóknami oraz obecnością tłuszczu wewnątrz mięśni. Po ugotowaniu przy przeżuwaniu mięso przez długi czas zachowuje znaczną soczystość, a jego intensywny smak i aromat długo utrzymują się w ustach, przy czym nie ma ono posmaku tłuszczu z wełny.
Doskonałe walory smakowe "Prés-salés du Mont-Saint-Michel", uznane przez smakoszy, sprawiły, że od ponad wieku to popularne mięso osiąga ceny sprzedaży od 50 proc. do 100 proc. wyższe od zwykłej jagnięciny.