biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Internet za złotówkę

15 grudnia 2004

Internet staje się coraz bardziej dostępny dla mieszkańców gminy Tarnów. W ubiegły piątek w filii biblioteki w Woli Rzędzińskiej otwarto kolejną kawiarenkę internetową. Przed kilkoma miesiącami podobny lokal zaczął funkcjonować w Zgłobicach.

-Praktycznie po otwarciu tego pomieszczenia rozpoczęliśmy działania zmierzające do utworzenia kolejnej kawiarenki, tym razem w Woli Rzędzińskiej. Zaproponował to radny Mieczysław Nytko - informuje Teresa Śledź, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tarnów. - W maju rozpoczęliśmy pierwsze prace w tym zakresie. W tym celu przerobiliśmy naszą filię. Pomógł również sołtys, który przeznaczył część swojego pomieszczenia. Pracownię wyposażyliśmy w trzy komputery. Po jednym zakupił wójt oraz nasza placówka, trzeci, w dobry stanie, otrzymaliśmy z Urzędu Gminy Tarnów.

Otwarte w piątek stanowiska mają służyć głównie edukacji młodzieży, ale nie tylko. - Chcemy, żeby sieć była pomocna głównie uczniom. Z doświadczenia wiem, że młodzi wykorzystują też komputery do grania. Chcemy jakoś regulować ich ruch, dlatego godzina serwowania kosztować będzie złotówkę - dodaje Teresa Śledź.

Niewykluczone, że wkrótce rozpoczną się prace nad uruchomieniem kolejnego punktu internetowego. Tym razem otwarty miałby zostać w Tarnowcu.


POWIĄZANE

W obliczu dynamicznych zmian na rynku surowców roślinnych, sektor paszowy w Euro...

W sezonie 2024/25 Unia Europejska wyłania się jako kluczowy światowy importer śr...

Lato w polu nie zna odpoczynku. To czas intensywnej pracy, gdy każda godzina ma ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę