biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Infrastruktura i Środowisko

24 października 2007
Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych jest instytucją , która zajmuje się naborem i oceną wniosków o dofinansowanie oraz monitoringiem projektów realizowanych w ramach Programu Operacyjnego ,,Infrastruktura i Środowisko’’ finansowanego w latach 2007 – 2013 z funduszy europejskich. GKPŚ obsługuje V oś priorytetową ,,Ochrona przyrody i kształtowanie postaw ekologicznych .

W jej ramach finansowaniu podlegać będą 4 typy działań na rzecz ochrony przyrody i kształtowania postaw ekologicznych:  Działanie 1: Wspieranie kompleksowych projektów  zakresu ochrony  siedlisk przyrodniczych na obszarach chronionych oraz zachowanie różnorodności gatunkowej, Działanie 2: Zwiększanie drożności korytarzy ekologicznych, Działanie 3: Opracowywanie planów ochrony obszarów chronionych oraz Działanie 4: Kształtowanie postaw społecznych sprzyjających ochronie środowiska , w tym różnorodności biologicznej.
Minimalna wartość projektu wynosi 400 tysięcy złotych( z wyjątkiem przejść dla dużych ssaków i ogólnopolskich kampanii promocyjnych, dla których minimalna wartość projektu to 2 mln złotych). Dofinansowanie wynosi maksymalnie 85 % kwalifikujących się wydatków.
Wszelkie informacje dotyczące finansowania projektów z ochrony przyrody w ramach PO i IiŚ znajdują się na stronie internetowej: www.ckps.pl


POWIĄZANE

Zakończona właśnie polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej miała być szans...

Kampania wyborcza ma swoją temperaturę, dynamikę, ostrość. W normalnym życiu pol...

9 lipca wygasa 90-dniowy okres zawieszenia wprowadzonych przez amerykańskiego pr...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę