Biogaz_III Forum 2025

Holendrzy kupują coraz więcej żywności organicznej

5 stycznia 2016

W pierwszych III kwartałach 2010 roku sprzedaż żywności organicznej w holenderskich sklepach zwiększyła się aż o jedną piątą w porównaniu z analogicznym okresem 2009 roku - podaje FAMMU/FAPA.

Był to największy wzrost sprzedaży odnotowany w ciągu ostatniej dekady. Wartość sprzedanych produktów wyniosła blisko 230 mln euro.

Największy wzrost handlu dotyczył produktów mleczarskich, ale także organicznie produkowanej herbaty, kawy, kakao oraz mięsa. Zdaniem ekspertów holenderskich wzrost popularności produktów organicznych wynika w dużej mierze z zastosowania lepszych opakowań przy tego typu towarach.

W ostatnich latach w Holandii zwiększyła się także paleta sprzedaży produktów organicznych.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych ostro reaguje na działania KOWR: domaga się wstrzyma...

Strategiczne partnerstwo Uzbekistanu i Grupy X5 – nowa era w eksporcie produktów...

Wnioski po 15. Forum Rynku Nieruchomości   Rynek nieruchomości w Polsce pozostaj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę