Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

GUS: trzeba częściowo uzupełnić spis powszechny

27 maja 2011
Ok. 18 tys. osób może dotyczyć błąd w systemie spisu powszechnego - poinformował PAP rzecznik GUS Artur Satora. Chodzi o osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, które mogły wypełnić przez internet niewłaściwy formularz. Tę część spisu trzeba uzupełnić.


Sprawa dotyczy osób, które zostały wylosowane do badania rozszerzonego, a wypełniły podstawowy formularz - powiedział rzecznik. Wyjaśnił, że w niektórych systemach administracyjnych domy jednorodzinne mają adres zawierający numer mieszkania, a w innych nie - na przykład ul. Kościuszki 8 m. 1, lub bez tej jedynki. Wystarczyło, że adres był z jedynką i ktoś jej nie wpisał, a system udostępniał do wypełnienia formularz skrócony.
Rzecznik zaapelował, by wszyscy, których może ta sprawa dotyczyć, weszli jeszcze raz na stronę internetową spisu powszechnego i spróbowali wypełnić rozszerzony formularz. Jeżeli system ich "nie wpuści", będzie to oznaczało, że te osoby nie były wylosowane do badania rozszerzonego; jeśli "wpuści" - to znaczy, że były - powiedział Satora. Dodał, że mimo to do wylosowanych osób zadzwonią ankieterzy albo przyjdą rachmistrzowie.
Zapewnił, że ta sprawa nie przedłuży czasu trwania spisu. Trwa on od 1 kwietnia br. i jest podzielony na kilka etapów. Od 1 kwietnia do 16 czerwca potrwa tzw. samospis internetowy, z którego mogą skorzystać wszyscy. W kolejnym etapie, od 8 kwietnia do 30 czerwca, telefonicznie spis będą przeprowadzać ankieterzy. W tym samym okresie bezpośrednie wywiady przeprowadzą rachmistrzowie spisowi.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę