Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Grupa Żywiec przejmuje Cieszyński Browar Zamkowy

5 stycznia 2016

Zarząd Grupy Żywiec rozpoczął procedurę włączenia Brackiego Browaru Zamkowego w Cieszynie do Grupy Żywiec. Browar Zamkowy jest jednym z niewielu w Europie, w którym fermentacja przebiega w otwartych kadziach, a metoda dekokcyjnego zacierania słodu, gwarantuje wspaniałą, trwałą piwną pianę.

W raporcie wysłanym w tej sprawie na Giełdę Papierów Wartościowych, na której jest notowana Grupa Żywiec napisano m.in.: "w dniu 21.01.2011 r. zarząd Grupy Żywiec SA postanowił podjąć stosowne działania mające na celu połączenie Grupy Żywiec SA (spółka przejmująca) z Brackim Browarem Zamkowym w Cieszynie Sp. z o.o. z siedzibą w Cieszynie (spółka przejmowana), która jest spółką zależną od Grupy Żywiec SA. Połączenie Spółek nastąpi w trybie Art. 492 §1 pkt. 1. KSH poprzez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej na spółkę przejmującą, która jest jedynym wspólnikiem spółki przejmowanej".

"Połączenie spółek jest kontynuacją rozpoczętego w roku 2008 procesu konsolidacji i sukcesywnego upraszczania struktury organizacyjnej Grupy Kapitałowej Żywiec SA Planowany termin połączenia spółek to pierwsza połowa br. Ostateczna decyzja zarządu w tej sprawie wymaga akceptacji rady nadzorczej Grupy Żywiec SA".

Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie i jego piwowarzy maja doświadczenie w warzeniu różnych styli piwnych: koźlaka (Bracki Koźlak Dubeltowy - Grand Champion 2009, belgijskie ale (Bracki Belgijskie Pale Ale- Grand Champion 2010), ale (Mastne), porter (Żywiec Porter) i lagery (Brackie).

Browar na wzgórzu zamkowym nad graniczna rzeka Olza w Cieszynie założyła rodzina Habsburgów w 1846 r. Dziesięć lat później ta sama rodzina zdecydowała o powstaniu Browaru w Żywcu.

Jest jednym z nielicznych browarów w Europie, w którym fermentacja przebiega w otwartych kadziach. Jest również jedynym z niewielu browarów na świecie stosującym metodę dekokcyjnego zacierania słodu, dzięki czemu uzyskuje wspaniałą, trwałą pianę w swoich piwach.

Znaczną część Browaru usytuowano pod ziemią. W podziemnych piwnicach Browaru panuje temperatura od 3-6 stopni. Piwo Brackie leżakuje tam ok. 30-40 dni, Żywiec Porter 60 nawet do 180 dni. Do tej pory Bracki Browar Zamkowy warzył piwa na licencji dla Grupy Żywiec.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę