aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Głuche telefony

5 lutego 2004

3,5 tys. klientów Telekomunikacji Polskiej z województwa podlaskiego, zalegających z płatnościami, straci w lutym możliwość wykonywania połączeń. Spółka przeprowadza akcję odcinania telefonów co miesiąc. Jest to jej sposób na walkę z dłużnikami.

Odłączani są tylko abonenci, którzy zalegają z opłatami za korzystanie z telefonu mówi Roman Wilkoszewski, szef Biura Prasowego Telekomunikacji Polskiej. Nasi klienci mają 40 dni na opłacenie rachunku, w tym czasie kilkakrotnie informujemy o zadłużeniu telefonicznie. Jeśli powiadomienia nie odnoszą skutku, abonent zostaje pozbawiony możliwośći wykonywania połączeń wychodzących. Może jednak telefony odbierać i wykonywać połączenia alarmowe. Dopiero po 90 dniach od wystawienia rachunku klient traci możliwość odbierania połączeń. A 40 dni później rozwiązujemy umowę i abonent traci swój numer dodaje rzecznik.
Jednak osób tracących telefon bezpowrotnie, wcale nie jest tak wiele. Telekomunikacja Polska ocenia, że na terenie województwa podlaskiego, liczącego 260 tys. abonentów, każdego miesiąca około 40 klientów traci swój numer telefonu. W samym Białymstoku średnio jest ich 20. W roku 2003 około 250 białostoczan bezpowrotnie straciło swój telefon.
Na szczęście w dużej większości przypadków, powiadomienia i wezwania do zapłaty wystarczają by skłonić klientów do spłaty zadłużenia, zanim telefon zostanie odcięty bezpowrotnie. Jesteśmy zmuszeni do stosowania metod, które w największym stopniu zagwarantują uregulowanie płatności przez dłużników mówi rzecznik. Od momentu opłacenia rachunku, możliwość wykonywania połączeń zostaje przywrócona w ciągu kilku dni dodaje.


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę