Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Główny Lekarz Weterynarii informuje

13 października 2008
W sprawie pobierania opłaty skarbowej za wydanie zaświadczenia o spełnianiu minimalnych standardów, co do higieny i warunków utrzymania zwierząt w gospodarstwie. 
- Kwestię pobierania opłaty skarbowej reguluje ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. Nr 225, póz. 1635 z późn. zm.). Wysokość i podstawę pobrania opłaty skarbowej przewiduje część II załącznika do przedmiotowej ustawy. Kolumna trzecia w załączniku do ww. ustawy reguluje zwolnienia z opłaty skarbowej. Należy podkreślić, iż w kolumnie trzeciej części II w póz. 21 pkt 12 ustawy przewiduje się zwolnienie z opłaty skarbowej dla zaświadczeń niezbędnych do uzasadnienia wniosku o udzielenie pomocy z udziałów Unii Europejskiej. W związku z powyższym niesłuszne jest pobieranie opłaty skarbowej za zaświadczenia o spełnianiu minimalnych standardów, co do higieny i warunków utrzymywania zwierząt w gospodarstwie wydane w celu ubiegania się o pomoc finansową pochodzącą z funduszy Unii Europejskiej.
W takim przypadku, mając na względzie art. 2 pkt 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005 r. Nr 8, póz. 60 z późn. zm.), zastosowanie będą miały przepisy tej ustawy o nadpłacie (art. 72 i n.). W celu skorzystania z możliwości zwrotu nienależnie pobranej opłaty należy zwrócić się do właściwego organu podatkowego – mówi Krzysztof Jażdżewski , zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.
                                                                                 


POWIĄZANE

Chociaż bywa przez wielu niedoceniane, to wino deserowe naprawdę potrafi zaskocz...

Znakowanie laserowe przestaje być technologią niszową i staje się kluczowym elem...

Mączka bazaltowa to drobno zmielona skała wulkaniczna, która od lat znajduje zas...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę