Adama_poleposition_15.03_30.04

Finanse na wsi

5 stycznia 2016
W ramach inicjatywy pod nazwą: Przedsiębiorczość na obszarach wiejskich, podjętej w lipcu 2010 roku, na 9 spotkaniu Krajowych Sieci Obszarów Wiejskich Europejska Sieć na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich opracowała raport końcowy „Finanse wsi”.
Jak udało się nam dowiedzieć współpraca Krajowych Sieci Obszarów Wiejskich i wspólne działania dotyczące przedsiębiorczości rolnej zostały zorganizowane wokół czterech głównych tematów: Narzędzia wspierające przedsiębiorczość na wsi, Powstawanie sektorów dla gospodarki rolnej, Pokonywanie przeszkód stojących przed przedsiębiorczością oraz Społeczne aspekty przedsiębiorczości.
Raport „Finanse wsi” dotyczy obszaru Pokonywanie przeszkód stojących przed przedsiębiorczością. Skupia się na ocenie dostępu do źródeł finansowania dla mikro, małych
i średnich przedsiębiorstw. Z raportu wynika, że jednym z ważniejszych elementów rozwoju przedsiębiorczości wiejskiej i obszarów wiejskich jest stworzenie możliwości wsparcia finansowego.
Do  opracowania raportu  posłużyły informacje zebrane przez Krajowe Sieci Obszarów Wiejskich we współpracy z Instytucjami Zarządzającymi, Agencjami Płatniczymi i bankami działającymi w 27 państwach członkowskich.


POWIĄZANE

15 kwietnia Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła przyjmo...

W związku z wnioskiem zgłoszonym na VII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych...

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XX edycję Programu Stypendiów Po...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę