Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Federacja Producentów Żywności uruchomiła stronę o dodatkach do żywności

12 lipca 2006

Podstawowe informacje o dodatkach stosowanych w produkcji żywności oraz listę produktów, w których stosowanie dodatków jest zabronione, konsumenci mogą od wtorku znaleźć na stronie internetowej Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ).

Federacja uruchomiła serwis internetowy » www.dodatki.pfpz.pl, stanowiący kompendium wiedzy o substancjach dodatkowych do żywności. Strona powstała we współpracy z naukowcami.

Strona została podzielona na pięć części. Pierwsza to lista dodatków. Tutaj konsumenci mają do dyspozycji wyszukiwarkę umożliwiającą poznanie zastosowania danej substancji. Wyszukiwarka obejmuje wszystkie dodatki dopuszczone do produkcji żywności.

W drugiej części konsumenci mogą znaleźć definicje dodatków, sposoby ich zastosowania,álistę substancji nie będących dodatkami do żywności oraz dodatki niedozwolone w produkcji żywności.

W części zatytułowanej "bezpieczeństwo konsumenta" można znaleźć podstawowe informacje o ocenie ryzyka i dopuszczaniu substancji dodatkowych.

Natomiast w dziale "fakty i mity" znajdują się najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące dodatków do żywności.

Dodatkowo strona zawiera wykazy polskich i unijnych przepisów dotyczących żywności.

Naszym celem podczas opracowywania treści strony było przekazanie rzetelnej i aktualnej wiedzyánaukowejájak najszerszej grupie adresatów: producentów i konsumentów, reprezentantów nauki, studentów, dziennikarzy oraz środowisk opiniotwórczych - poinformowała Federacja w komunikacie.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę