aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Fałszowali paliwo

4 lutego 2004

Zorganizowana grupa zarobiła wielkie pieniądze, dolewając kwas siarkowy do oleju opałowego i sprzedając go jako napędowy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej we Włocławku, sąd zastosował areszt tymczasowy wobec 48-letniego Bogusława S., podejrzanego o kierowanie przestępczą grupą, która dokonała oszustw na kwotę około 5 mln złotych. Wcześniej do aresztu trafił brat Bogusława S., Leonard.
Na ślad afery trafili na początku lipca ubiegłego roku policjanci z sekcji przestępstw gospodarczych KMP we Włocławku. W magazynach w podwłocławskim Józefowie zabezpieczyli ponad 200 tysięcy litrów olejów, linię do mieszania kwasów z olejem opałowym i różne chemikalia, m.in. kwas siarkowy. Organizatorzy tego procederu odbarwiali olej opałowy, dolewając do niego kwas i sprzedawali jako olej napędowy. Czysty zysk z litra przerobionego paliwa to jedna złotówka. Na miejscu zatrzymany został kierowca cysterny, który tamtego lipcowego dnia przyjechał po paliwo oraz mężczyzna napełniający cysternę. Decyzją włocławskiego sądu Krzysztof W. i Aleksander S. zostali tymczasowo aresztowani. Przez kilka tygodni poszukiwano natomiast organizatorów "produkcji". Leonard S. został zatrzymany w sierpniu i trafił do aresztu. Jego brat zasłaniał się złym stanem zdrowia, przedstawiając kolejne zaświadczenia lekarskie. Wreszcie biegli sądowi uznali, że nie ma przeciwwskazań do umieszczenia go w areszcie śledczym.
- Zarzuciliśmy Bogusławowi S., że od września 2002 roku do 4 lipca 2003 roku wspólnie z grupą innych osób wprowadzał w błąd swoich kontrahentów co do jakości sprzedawanego im opału, dostarczając olej opałowy zamiast napędowego, czym doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem i łącznych strat sięgających 5 milionów złotych - mówi Michał Trafny, zastępca prokuratora rejonowego we Włocławku. - Na podejrzanym ciąży także zarzut usiłowania popełnienia kolejnego podobnego przestępstwa. Grozi mu do dziesięciu lat pozbawienia wolności.
Nazwisko Bogusława i Leonarda S. pojawiało się już wcześniej, podczas "afery" w Brzeziu pod Włocławkiem, kiedy w dawnych magazynach PGR, dzierżawionych przez braci, ujawniono tony szkodliwych substancji. Zostali ukarani... 500-złotowym mandatem.


POWIĄZANE

Wołodymyr Zełenski- Prezydent Ukrainy, na platformie "X" zwrócil się do rządu po...

Prezydium NSZZ RI Solidarność dnia 9 lutego 2024 ogłosiło 30 dniowy strajk gener...

Indie zaoferowały gwarantowane wsparcie dla cen roślin strączkowych, kukurydzy i...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę