Blisko 120 pięknych i oryginalnych kompozycji kwiatowych wykonają studenci SGGW podczas egzaminu dyplomowego z „Florystyki – sztuki układania kwiatów”. Dekoracje na stół, bukiety, wiązanki ślubne i duże formy florystyczne będzie oceniało profesjonalne jury.
Ten przyjemny dla oka egzamin będą zdawać studenci Podyplomowych Studiów „Florystyka - sztuka układania kwiatów” organizowanych przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podczas trwającego cały dzień egzaminu, który odbędzie się w pięknej scenerii Oranżerii Pałacu Wilanowskiego w Warszawie, każdy z trzydziestu uczestników egzaminu wykona po cztery prace dyplomowe. Studenci będą musieli zaprezentować swoje umiejętności układania dużych form kwiatowych pod wspólnym tytułem „Taniec z kwiatami”, wiązanek ślubnych, dekoracji na stół oraz małych bukietów. Z tematami prac studenci zapoznali się wcześniej, dlatego mogą przygotować odpowiednie konstrukcje i materiały. Prace będą oceniane przez ekspertów z zakresu florystyki. Jurorzy będą punktowali technikę wykonania, kompozycję (kolorystykę, dobór kwiatów, prezentację) oraz kreatywność, czyli pomysł na wykonywaną pracę.
Egzamin odbędzie się 3 września 2010 roku (piątek), w Oranżerii Pałacu Wilanowskiego w godzinach od 900 do 1900. Publiczność będzie mogła podziwiać wykonane kompozycje w sobotę i niedzielę 4 i 5 września br., w Oranżerii Pałacu Wilanowskiego w godzinach od 1000 do 1800. W tym samym czasie będzie można oglądać kompozycje kwiatowe także w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. Gościem honorowym wystawy będzie Pani Beata Tyszkiewicz. Uroczyste otwarcie wystawy w sobotę o godz. 12.00.
Organizowane przez Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW, Podyplomowe Studia „Florystyka - sztuka układania kwiatów” cieszą się coraz większą popularnością. Absolwenci tych studiów w większości zakładają własne firmy, pracują lub prowadzą renomowane kwiaciarnie. Według specjalistów, w ostatnich latach zainteresowanie rynku florystyką stale rośnie. Podyplomowe studia z florystyki trwają dwa semestry. Aby zostać ich uczestnikiem trzeba mieć ukończone studia wyższe. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu (10 zjazdów 3-dniowych). Program obejmuje 240 godzin, w tym 140 godzin zajęć praktycznych. Podczas zajęć studenci nabywają umiejętności aranżacji z roślin doniczkowych i układania kompozycji z kwiatów ciętych, przeznaczonych na różne okazje. Ponadto uczestnicy tych studiów uczą się prawidłowego kosztorysowania, przydatnego przy prowadzeniu własnej firmy.
Szczegółowych informacji na temat egzaminu z florystyki oraz organizacji studiów podyplomowych udziela Kierownik Studiów dr inż. Ewa Skutnik z Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, tel. 0-22/ 593 22 61 lub tel. kom. 601 825 728.
SGGW oferuje absolwentom szkół wyższych, chcącym podnieść lub rozszerzyć swoje kwalifikacje blisko 60 rodzajów studiów podyplomowych, na których studiuje ponad 1000 osób. Szczegółowy wykaz studiów można znaleźć na stronie internetowej uczelni www.sggw.pl/studia/podyplomowe
9526312
1