Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Dziedzictwo Kulinarne Opolskie - już 35 podmiotów

3 grudnia 2015
W czwartek do Regionalnej Sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie przystąpiło 10 nowych członków, wśród nich są: piekarnie, pasieka, restauracje i producent wędlin. W sumie w sieci, która służy promocji produktów regionalnych, jest 35 podmiotów z woj. opolskiego.
W czwartek nowi członkowie sieci odebrali w opolskim urzędzie marszałkowskim certyfikaty przynależności oraz specjalne emaliowane tabliczki z logo Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego, a dotychczasowi członkowie certyfikaty członkostwa na rok 2013.
Edyta Grabowska z Piekarni Grabowski z Otmic (Opolskie) przystąpiła do sieci, by - jak mówiła - móc szerzej promować swoje produkty i szukać nowych rynków zbytu. Dodała, że ma nadzieję, iż np. nowych klientów przekona logotyp sieci, gwarantujący jakość lokalnego produktu.
Do sieci przystąpiła też Restauracja Kamieniec z Kamienia Śląskiego. Anna Jaskuła z restauracji również liczy na promocyjny i marketingowy efekt Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego.
Wicedyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego Mariola Szachowicz zachęcała do korzystania z wszelkich form promocji, jakie urząd oferuje członkom sieci. "Rokrocznie umożliwiamy udział w targach krajowych i zagranicznych, udział w konkursach, konferencjach, wyjazdach studyjnych, które służą podpatrywaniu dobrych praktyk promowania lokalnych produktów w innych krajach" - wyliczała.
Dodała, że na ten rok, podobnie jak w ubiegłym, planowane są również publikacje nt. członków sieci.
Jak podała Szachowicz, na wsparcie działań prowadzonych w ramach Dziedzictwa Kulinarnego Opolskiego na ten rok wynosi 225 tys. zł. Pieniądze te pochodzą z budżetu województwa oraz z funduszy Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Regionalną Sieć "Dziedzictwo Kulinarne Opolskie" tworzą rolnicy, producenci, przetwórcy żywności, restauracje, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, sklepy i punkty gastronomiczne. Sieć pomaga promować żywność wysokiej jakości. Logo sieci - charakterystyczna czapka kucharska na niebieskim tle - zamieszczone na produktach i budynkach firm należących do zrzeszenia ma gwarantować najwyższą jakość żywności wyprodukowanej w woj. opolskim.



POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę