europejskie forum rolników 2025

Dywanik do Jankowic

3 listopada 2004

Na modernizację droga powiatowa łącząca Szynwałd z Jankowicami czekała wiele lat. Przed nadejściem zimy udało się inwestycję zakończyć.

Za ponad 2 mln 200 tys. zł uregulowano drogę, a na dotychczasową kamienno-gruntową nawierzchnię jezdni na odcinku o długości przekraczającej 5 kilometrów, położono dywanik asfaltowy. Inwestycja ta współfinansowana była ze środków unijnego programu SAPARD.

- Każdy, kto jeszcze pół roku temu jechał tą drogą do Jankowic - mówi Bolesław Duszyński, sołtys sołectwa Szynwałd - teraz jej nie pozna. Wyboisty na co dzień trakt, a po deszczach trudne do przejechania grzęzawiska błotne zastąpiła asfaltowa szosa. Na tę drogę czekalibyśmy jeszcze i to nie wiadomo jak długo, gdyby nie zdecydowana pomoc pani Haliny Kowalkowskiej, starosty powiatu grudziądzkiego. To właśnie dzięki niej tę drogę zmodernizowano, a także przy okazji wybudowano parking przed zabytkowym kościołem w Szynwałd.

Stan nawierzchni dróg w powiecie grudziądzkim nie należy do najlepszych. Jak potrzebna była modernizacja drogi Szynwałd - Jankowice, świadczyć może to, że samorząd powiatu grudziądzkiego zdecydował się na zaciągnięcie kredytu bankowego na tę inwestycję. Środki unijne pokryją niemal jedną czwartą jej kosztów.


POWIĄZANE

Minister Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy Witalij Koval podczas roboczej pod...

Komisja Europejska wykluczyła możliwość osłabienia unijnych przepisów dotyczącyc...

Brak wiążących decyzji urzędników KOWR w podejmowaniu decyzji dotyczących losów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę