Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Dopłaty do materiału siewnego

8 sierpnia 2012
W ramach realizacji mechanizmu „Dopłaty do materiału siewnego”. Agencja Rynku Rolnego wypłaciła dotychczas prawie 58 mln zł Do ARR złożono 65 239 wniosków o przyznanie dopłaty z tytułu zużycia do siewu lub sadzenia materiału siewnego elitarnego lub kwalifikowanego. Najwięcej wniosków złożono w województwie: wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, dolnośląskim i łódzkim.
Kolejny termin składania wniosków o przyznanie dopłaty rozpocznie się 15 stycznia 2013 r. Jak informuje Biuro Prasowe ARR w tym terminie będzie można ubiegać się o przyznanie dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany (zakupionego i wysianego/wysadzonego w okresie od 15 lipca 2012 r. do 15 czerwca 2013 r.):zbóż ozimych, zbóż jarych, roślin strączkowych, ziemniaka, oraz mieszanek zbożowych i pastewnych (sporządzonych z gatunków roślin objętych systemem dopłat, z wyłączeniem ziemniaka).

Dopłaty do materiału siewnego mają charakter pomocy de minimis
w rolnictwie. Oznacza to, że bez względu na formę i cel pomocy łączna kwota pomocy de minimis przyznana jednemu producentowi rolnemu nie może przekroczyć 7500 euro, w okresie trzech lat podatkowych (obrotowych). Ponadto maksymalna skumulowana kwota pomocy de minimis przyznana przedsiębiorstwom sektora produkcji rolnej w okresie trzech lat obrotowych nie może przekroczyć limitu określonego dla Polski w załączniku do rozporządzenia Komisji (WE) nr 1535/2007.  


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę