Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Dofinansują biogazownie rolnicze

9 sierpnia 2013
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚ) ogłosił nabór konkursowy w ramach programu priorytetowego System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme) Część 2 – Biogazownie rolnicze

-  Od 15 do 30 sierpnia będzie możliwość aplikowania o pomoc publiczną na dofinansowanie inwestycji związanych z wykorzystaniem biogazu rolniczego. Do rozdysponowania w ramach tego naboru przeznaczono 50 mln złotych z zastrzeżeniem możliwości zwiększenia puli środków – informuje NFOŚi GW

Konkurs skierowany jest zarówno do osób fizycznych, osób prawnych, jak i jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, którym ustawa przyznaje zdolność prawną. W ramach konkursu wsparcie mogą otrzymać projekty inwestycji w zakresie wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej z wykorzystaniem biogazu powstałego w procesach rozkładu biomasy pochodzenia rolniczego oraz wytwarzania biogazu rolniczego celem wprowadzenia go do sieci gazowej sieci dystrybucyjnej i bezpośredniej. Minimalna wartość inwestycji to 5 mln złotych.

Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dotacje do wysokości 30 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji oraz o pożyczkę na kolejne 45 proc.. Łączna kwota możliwego poziomu dofinansowania to nawet 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji.




POWIĄZANE

Apel Polskiej Organizacji Biometanu oraz Unii Producentów i Pracodawców Przemysł...

Koniczyna Biogaz wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa organizujemy w cał...

Propozycja Komisji Europejskiej to za mało – umowa UE–Mercosur nadal zagrożeniem...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę