Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Dofinansowanie do kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej

5 stycznia 2016
Z początkiem 2008 r. Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie turystyki w 2008 r. pod nazwą „Małopolska Gościnna”. Konkurs miał na celu „identyfikację najwartościowszych projektów służących rozwojowi przemysłu czasu wolnego, których realizacja przyczyni się do podniesienia atrakcyjności turystycznej Województwa Małopolskiego i zwiększenia liczby osób korzystających z oferty turystycznej regionu”.

Do konkursu przystąpiło Stowarzyszenie Agroturystyczne „Galicyjskie Gospodarstwa Gościnne” zgłaszając projekt pt. „Podnoszenie jakości usług agroturystycznych                                 w Małopolsce”. Z końcem kwietnia 2008 została zawarta umowa pomiędzy Stowarzyszeniem a Województwem Małopolskim na realizację wymienionego projektu.
Projekt zakłada kategoryzację 145 obiektów agroturystycznych oraz turystyki wiejskiej na terenie Małopolski, oraz dofinansowanie do kategoryzacji na zasadach;
- dla obiektów zrzeszonych w stowarzyszeniach należących do Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej do 5 pokoi dofinansowanie 100%
- dla obiektów niezrzeszonych do 5 pokoi dofinansowanie 50%, drugie 50% tj. 250 zł dopłaca właściciel obiektu.
Powyżej 5 pokoi gościnnych obowiązuje dopłata w wysokości 20 zł za każdy następny pokój.

Kategoryzacja obiektu to po prostu oficjalne potwierdzenie jakości usługi turystycznej,                   co w sytuacji rosnącej konkurencji na tym rynku ma ogromne znaczenie dla właścicieli wynajmujących kwatery wiejskie. Ponadto uprawnia m.in. do ubiegania się o nieodpłatne umieszczenie swojej oferty w „Małopolskim Atlasie Gospodarstw Agroturystycznych”                    (w trzech wersjach językowych; polski, angielski, niemiecki), oraz na stronie internetowej Wrota Małopolski – promującej turystykę wiejską.

Nabór wniosków o dofinansowanie do kategoryzacji został przedłużony do dnia 20 czerwca br. Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie internetowej www.galicyjskie.pl . Informacji udziela również telefonicznie Prezes Stowarzyszenia GGG – (0-18)26-50-366.

POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę