20 października 201 4 roku rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji programu „Na Własne Konto” i potrwa do 4 listopada br. Gimnazja do udziału w programie są zgłaszane przez gminy. Podczas zajęć prowadzonych w ramach „Na Własne Konto”, gimnazjaliści będą mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy ekonomicznej, poznania podstaw przedsiębiorczości oraz zasad świadomego planowania ścieżki zawodowej.
Pomysłodawcą „Na Własne Konto” jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej , która od lat inwestuje w rozwój polskiej wsi. Głównym założeniem programu jest wsparcie młodych osób, które wchodzą w dorosłe życie, kształtują swoje postawy, podejmują pierwsze poważne decyzje dotyczące swojej przyszłości oraz zaczynają korzystać z narzędzi bankowych.
– „Na Własne Konto” to dodatkowe zajęcia o ekonomii dla młodzieży z terenów wiejskich. Poprzez zabawę, pozytywną rywalizację oraz aktywne i ciekawe spędzanie ferii zimowych, gimnazjaliści mają okazję poznać zagadnienia związane z ekonomią, bankowością, finansami i przedsiębiorczością. Program ma na celu wyrównanie szans edukacyjnych między miastem a wsią – to szansa dla młodych osób na świadome kształtowanie swojej późniejszej ścieżki zawodowej – mówi Marek Zagórski, Prezes Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Zajęcia rozpoczną się w ferie zimowe. Będą one realizowane w formie gier
i zabaw edukacyjnych, gimnazjaliści odwiedzą także banki i lokalnych przedsiębiorców.
W drugim semestrze uczestnicy wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce, przygotowując pracę konkursową. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody, w tym stypendia naukowe.
Program „Na Własne Konto” realizuje EFRWP przy wsparciu Fundacji na Rzecz Rozwoju Wsi „Polska Wieś 2000” im. M. Rataja oraz we współpracy z bankami i lokalnymi przedsiębiorcami. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Program „Na Własne Konto” to program edukacji ekonomicznej i przedsiębiorczości, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. Zajęcia realizowane są w trakcie ferii zimowych oraz kontynuowane w drugim semestrze jako zajęcia pozalekcyjne. „Na Własne Konto” przyczyni się do wyrównania luki edukacyjnej pomiędzy uczniami zamieszkującymi miasta i tereny wiejskie. Gimnazjaliści poszerzają wiedzę i kształtują postawy przedsiębiorcze oraz nabywają umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej. Do tej pory w I i II edycji projektu udział wzięło 5800 uczniów z ponad 300 gmin z całej Polski.
9209623
1