aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Delicpol sprzedał Zakłady Wyrobów Cukierniczych ,,Miś'' firmie inwestycyjnej Horizon Equity

5 stycznia 2016
Spółka Delicpol należąca do funduszy pozostających pod zarządem i doradztwem Resource Partners sprzedała Zakłady Wyrobów Cukierniczych „Miś”. Nowym właścicielem została firma inwestycyjna Horizon Equity. Transakcja wynika ze strategii Resource Partners względem Delicpolu.
 
Spółka należąca do funduszy pozostających pod zarządem i doradztwem Resource Partners, Delicpol, sprzedała 100% udziałów w Zakładach Wyrobów Cukierniczych „Miś” firmie inwestycyjnej Horizon Equity. Dzięki transakcji Delicpol będzie mógł skoncentrować się na działalności podstawowej i prowadzić przyjętą przez Resource Partners strategię ekspansji produktowej i geograficznej. Resource Partners, który jest jednym z najaktywniejszych inwestorów private equity w regionie, specjalizującym się w branży produktów i usług konsumenckich, nabył Delicpol w maju 2012 roku.

Strategia działania grupy Delicpol opiera się na wysoko wolumenowej produkcji wyrobów cukierniczych pod swoją marką oraz kontraktowych dla sieci handlowych, dystrybuowanych na terenie całej Polski oraz w Europie. Z kolei Zakłady Wyrobów Cukierniczych „Miś” działają regionalnie oferując dobrze rozpoznawalne i cenione produkty pod swoją marką głównie w zachodniej i południowo-zachodniej Polsce.

Dla kupującego, firmy inwestycyjnej Horizon Equity, Zakłady Wyrobów Cukierniczych „Miś” są podmiotem, którego zakup dobrze wpisuje się w strategię inwestycyjną. Strategia Horizon Equity zakłada wykupy tj. finansowanie większościowych lub całkowitych przejęć firm w późniejszych etapach rozwoju, które posiadają sprawdzony model biznesowy oraz potencjał do wzrostu wartości. Strategia przewiduje także inwestycje w rozwój, gdzie firma pomaga finansować wzrost spółek, których model biznesowy skutecznie funkcjonuje i dla których ekspansja jest kluczowym elementem tworzenia wartości. Horizon Equity zapewnia także restrukturyzację strategiczną dostarczając kapitał niezbędny do poprawy sytuacji firm, których wyniki nie odzwierciedlają rzeczywistego potencjału.

„W zakresie zainteresowania Horizon Equity znajdują się firmy, których zwiększenie wartości zależy od naszego bezpośredniego zaangażowania w działalność na poziomie strategicznym i operacyjnym” - podkreśla Tomasz Filipek, partner Horizon Equity. Dodaje także: „Zakłady Wyrobów Cukierniczych „Miś” skorzystają z doświadczenia partnerów nabytego zarówno w produkcji spożywczej, jak i w handlu detalicznym. Bezpośrednie zaangażowanie w strategiczne i operacyjne zarządzanie spółką, będące podstawą naszej strategii działania, pozwoli na wzrost wartości tej firmy. Już dostarczamy bezpośredniego wsparcia spółce wykorzystując doświadczenie naszego zespołu zdobyte na najwyższych szczeblach menedżerskich.”


Horizon Equity
Firma prowadzi inwestycje w małe i średnie przedsiębiorstwa działające w Polsce. Strategia inwestycyjna opiera się na bezpośrednim udziale partnerów Horizon Equity w zarządzaniu firmą portfelową w pierwszym okresie po dokonaniu inwestycji, bądź w całym okresie inwestycyjnym. Strategia obejmuje inwestycje do 15 mln zł w rozwój spółek, wykupy oraz restrukturyzację strategiczną.

Delicpol

Firma działa na rynku od 1992 roku, jest liderem polskiego rynku w produkcji biszkoptów z galaretką w czekoladzie. Produkuje także suche biszkopty, herbatniki, kruche ciasta oraz pierniki. Poza produkcją pod swoimi markami firma jest znaczącym dostawcą kontraktowym dla wiodących sieci handlowych w Polsce i w Europie.

Zakład Wyrobów Cukierniczych „Miś”

Firma powstała w 1956 roku, zajmuje się produkcją cukierniczą m.in. wafli, ptasiego mleczka, galaretek w czekoladzie, herbatników i rożków do lodów. Spółka posiada zakłady w 3 lokalizacjach (Oborniki Śląskie, Sobótka i Jelcz-Laskowice). Wyroby Zakładów Wyrobów Cukierniczych „Miś” są cenione i rozpoznawalne regionalnie w południowej i południowo-zachodniej Polsce.

POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę