Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Czy będzie nowy prezes ARR?

5 lipca 2002

Wicepremier, minister rolnictwa Jarosław Kalinowski podpisał wniosek do premiera o odwołanie Jana Sobeskiego z funkcji prezesa Agencji Rynku Rolnego.

Powodem podpisania wniosku o odwołanie Sobeskiego z funkcji prezesa ARR przez Kalinowskiego jest brak współpracy z ministrem rolnictwa i nie wykonywanie jego poleceń. Czynnikiem decydującym jest źle rozstrzygnięty – zdaniem Kalinowskiego – przetarg na eksport mleka w proszku z dopłatą z budżetu. 

Przetargu już nie można unieważnić. Prezes Agencji podpisał już umowy i tym samym nie wykonał mojego polecenia – powiedział minister rolnictwa.

ARR rozstrzygnęła przetarg na eksport prawie 34 tysięcy ton odtłuszczonego mleka w proszku z dopłata z budżetu państwa. Wybrała również 11 firm, które mają się zająć jego eksportem. Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin powiedział wcześniej, że prawo do dopłaty zdobyły tylko 4 spółdzielnie mleczarskie, reszta to firmy o charakterze kapitałowym. Zdaniem Serafina, interes rolników nie został należycie zabezpieczony.


POWIĄZANE

Zapraszamy na e-konferencję, która odbędzie się 12 kwietnia 2021 r. i poświęcona...

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych przeprowadziła kontrolę ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę