biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Cukier z Filipin pojedzie do USA

19 września 2011
FAPA/FAMMU informuje, że przedstawiciele filipińskiego sektora cukrowego oczekują, że produkcja cukru w sezonie 2011/12 (wrzesień/sierpień) wyniesie około 2,4 mln ton w przeliczeniu na cukier surowy i będzie na poziomie z sezonu 2010/11, kiedy wytworzono w tym kraju 2,39 mln ton cukru,

Władze filipińskie mają nadzieję, że wysoki poziom produkcji pozwoli na intensyfikację eksportu - zwłaszcza do USA w ramach preferencyjnego kontyngentu TRQ, przysługującego temu krajowi.
Filipinom przyznano prawie 145 tys. ton ekwiwalentu cukru surowego. W ramach TRQ może być sprowadzany tylko surowy cukier trzcinowy. Na 2012 r. USA wprowadziło TRQ w wysokości 1,117 ton metrycznych ekwiwalentu cukru surowego. Import TRQ to najmniejszy import, do jakiego zobowiązało USA w ramach uzgodnień WTO.



POWIĄZANE

Aleksandra Bednarek, sommelierka chleba, z wizytą w Polsce   Wielowymiarowa wizy...

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia często utrudnia utrzymanie zdrowych naw...

Waszyngton, 12 sierpnia 2025 r. – Amerykański sekretarz rolnictwa Brooke L. Roll...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę