A_BIO_AGRO_950

Coraz więcej lasów

30 września 2002

W Polsce z roku na rok mamy coraz więcej lasów. W 2000 i 2001 roku zalesiono po ok. 23 tys. ha. Na koniec 2001 r. lasów w Polsce było 28,5 proc. a ich powierzchnia rośnie w skali 0,1 proc. rocznie – wynika z raportu Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. 

Lasy zajmowały na koniec 2001 r. prawie 8,9 mln ha. Z tego 82,8 proc. należy do Skarbu Państwa. Większość z nich – 78,4 proc. zarządzana jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. 2 proc. zajmują lasy w parkach narodowych. Lasy prywatne stanowią 17,2 proc. powierzchni wszystkich lasów. 

W miniony piątek Sejm wysłuchał informacji o lasach w latach 2000 i 2001 oraz zapoznał się z raportem o stanie lasów. W dyskusji wszystkie kluby i koła poselskie zapowiadały głosowanie za przyjęciem informacji i raportu, które zostały przyjęte przez Sejm.  


POWIĄZANE

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centrum Kontroli i Prewencji...

„Nie żądamy przywilejów. Domagamy się prawa do pracy, do rozwoju, do stabilności...

Wiosna to nie tylko czas na przygotowania do sezonu turystycznego, ale też dosko...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę