A_TSW_2026_950

Coraz mniej wydajemy na książki

7 lutego 2015
W 2014 r. przychody ze sprzedaży książek zmalały o 7,5 proc., do 2,48 mld zł - pisze "Rzeczpospolita", przytaczając szacunki Biblioteki Analiz.
Dużo jest książek przecenionych, na to nakłada się spadek sprzedaży podręczników - wskazuje prezes Biblioteki Analiz Łukasz Gołębiewski. Jak ocenia, jeśli w br. sprzedaż utrzyma się na podobnym poziomie jak w ub.r. już będzie bardzo dobrze.

Podobnie widzi to prezes Polskiej Izby Książki Włodzimierz Albin. Ten rok przyniesie jeszcze głębsze spadki na rynku, bo wejdzie darmowy podręcznik do kolejnych klas - wskazuje.

I choć w 2015 r. przewidywane są dalsze spadki wpływów ze sprzedaży książek, to na rynku widać też pozytywne zjawiska.

Według badań Biblioteki Narodowej czytelnictwo książek wzrosło, a w grupie młodych osób aż o 18 proc. - zauważa Albin. Jak dodaje, coraz więcej też o książkach się mówi, ich autorzy stają się w pewnym sensie celebrytami.


POWIĄZANE

Jeśli ktoś myśli, że umowa z Mercosur była największym zagrożeniem dla polskiego...

Bruksela znów ogłasza sukces. Produkcja rośnie, zapasy są „bezpieczne”, a unijne...

Zgodnie z prognozą USDA (U.S. Department of Agriculture) z 9 grudnia br., świato...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę