PCI Nanosilent?, PCI Nanolight® i PCI Nanofug® to nowa generacja produktów służących do układania płytek ceramicznych na trudnych powierzchniach oraz wylewania posadzek. Swój przedrostek „nano” zawdzięczają mikroskopijnym składnikom umożliwiającym tworzenie optymalnej nanostruktury. Ich zastosowanie pozwala beznaprężeniowe ułożenie okładzin, a także uniknięcie sytuacji pęknięcia świeżo położonych płytek. Masa Nanosilent zapewnia także izolację akustyczną.
Tradycyjna technika izolacyjna jest wymagająca i czasochłonna: najpierw należy wyeliminować nierówności i pęknięcia podłoża przez nałożenie wylewki do podłóg. Dopiero po jej utwardzeniu można położyć arkusze tłumiące odgłosy stukowe. Rzemieślnik musi przyciąć je dokładnie i przykleić do podłoża. Po związaniu kleju, lecz przed wylaniem na arkusze kleju do płytek, konieczne jest jeszcze uszczelnienie
styków pomiędzy arkuszami za pomocą taśmy samoprzylepnej.
Dzięki zastosowaniu nanotechnologii PCI Nanosilent? umożliwia szybkie poziomowanie, oddylatowanie i wyciszenie. Produkt wystarczy wylać, rozprowadzić, odpowietrzyć, a płytki zacząć kłaść już następnego dnia.
Właściwości zaprawy tłumiącej hałasy uzyskano dzięki dodatkom: specjalnym polimerom i gumowym granulkom. Zapewniają one wysoką elastyczność zaprawy po jej utwardzeniu i są odpowiedzialne za doskonałe właściwości wytłumiające produktu. Badania przeprowadzone przez Politechnikę Monachijską wykazały zmniejszenie naprężeń o 86% (dla porównania: 100% oznaczałoby płytkę nieprzyklejoną, która może poruszać się całkowicie swobodnie).
Testy przeprowadzone przez Instytut Badań i Testów Materiałowych w Lipsku wykazały, że warstwa PCI Nanosilent? o grubości 10 milimetrów pozwala osiągnąć tłumienie dźwięków stukowych o 11 decybeli. Wynik ten odpowiada zmniejszeniu subiektywnej głośności kroków mniej więcej o połowę i jest porównywalny z właściwościami konwencjonalnych płyt dźwiękochłonnych.
Nierówności starych podłoży nie stanowią dla PCI Nanosilent? problemu: proszek jest mieszany z wodą i masę nakłada się w postaci płynnej, więc z łatwością można otrzymać grubość warstwy samopoziomującej masy izolacyjnej od 5 do 15 milimetrów, a w pewnych przypadkach nawet do 20 mm. Uniwersalna zaprawa elastyczna PCI Nanolight® nadaje się także do kładzenia wszelkiego typu posadzek ceramicznych. Jest też wyjątkowo wydajna: 15 kilogramów PCI Nanolight® pozwala położyć tyle samo płytek, co 25 kilogramów konwencjonalnej zaprawy elastycznej.
W PCI Nanolight® tradycyjny wypełniacz z piasku kwarcowego został zastąpiony przez lekkie wypełnienie ze spienionego szkła. Gdy płytki zostaną już położone, używana jest uniwersalna, elastyczna zaprawa fugowa do spoinowania PCI Nanofug®, która nadaje się do wszelkich szerokości fug i rodzajów okładzin ceramicznych.
BASF jest wiodącym koncernem chemicznym świata – The Chemical Company. Portfolio firmy sięga od chemikaliów i środków uszlachetniających poprzez tworzywa sztuczne i środki ochrony roślin aż po ropę naftową i gaz. BASF, jako godny zaufania partner, wspiera swych klientów w niemal wszystkich branżach. Dostarczając wysokiej klasy produkty i inteligentne rozwiązania systemowe, BASF odgrywa znaczącą rolę w znajdowaniu odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak ochrona klimatu, wydajność energetyczna, wyżywienie czy mobilność. Koncern BASF zatrudnia ponad 95.000 pracowników, a w roku 2007 osiągnął obroty w wysokości 58 mld euro. Dalsze informacje o BASF można znaleźć na stronie www.basf.com
Obecność BASF na polskim rynku sięga końca XIX wieku. W latach 50-tych XX wieku BASF był reprezentowany przez centralę Handlu Zagranicznego "Transaktor". W 1990 roku powstało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana do życia spółka BASF Polska Sp. z o.o. (siedziba w Warszawie) ze 100% udziałem kapitału zagranicznego, która
prowadzi działalność handlową i produkcyjną. BASF Polska zatrudnia ok. 200 pracowników, a obroty grupy BASF w Polsce w 2007 roku wyniosły 1,72 mld PLN. Szczegóły na www.basf.pl
9128559
1