Argentyńscy rolnicy zawieszają strajk, ale nie składają broni. Chcą rozpocząć negocjacje, które doprowadzą wreszcie do kompromisu. Trwające od 3 tygodni protesty całkowicie sparaliżowały eksport zbóż i handel żywnością. Producenci chcieli zmusić władze do odwołania podwyżek ceł eksportowych na soję. W zeszłym roku wartość jej sprzedaży poza Argentynę przekroczyła 13 miliardów dolarów.
Producenci mozzarelli z włoskiego regionu Lazio przyjechali do Rzymu, by ratować zakłady przed upadkiem. Przed Koloseum częstowali przechodniów świeżą mozzarellą z bawolego mleka. Chcieli w ten sposób udowodnić, że nie dotyczy ich dioksynowy kryzys a produkowane przez nich wyroby są bezpieczne dla konsumentów. Nie zawiedli się na Włochach, którzy tłumnie oblegali stanowiska, gdzie rozdawano ser. Choć dioksynowa afera odbija się na działalności wszystkich producentów, to w najgorszej sytuacji są mleczarnie zrzeszone w tzw. Kompanii, w której wykryto skażenie.
Owernia położona w środkowej Francji chce zostać pierwszym, ekologicznym regionem tego kraju. To jedna z biedniejszych części Francji, ale wyposażona w świetne warunki do organicznej produkcji żywności. Rolnictwo, to najważniejsza gałąź tamtejszej gospodarki. Władze Owernii zdecydowały się na podwojenie puli środków na wprowadzenie programu rozwoju produkcji ekologicznej. Będą się także starały o specjalny biocertyfikat dla całego regionu.