Biogas Poland 2025 950
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Ceny zbóż mocno wzrosły

5 stycznia 2016
Ceny zbóż w ostatnim tygodniu znacząco wzrosły - wynika z analizy Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych. Przyczyną jest między innymi zainteresowanie rolników ziarnem do przesiewów.
"Na przestrzeni minionego tygodnia, ceny ziarna zbóż na rynku krajowym wyraźnie wzrosły. Wszystko za sprawą bardzo małej podaży ziarna na rynku (szczególnie pszenicy), a także większego zapotrzebowania na ziarno ze strony firm przetwórczych i handlowych oraz samych rolników szukających dobrego jakościowo ziarna jarego do przesiewów" - napisano.
"Producenci, którzy jeszcze dysponują zapasami ziarna wstrzymali się z jego sprzedażą. Część z nich rozpoczęła prace polowe i nie zaprząta sobie teraz głowy sprzedażą, inni rolnicy widząc dynamiczny wzrost cen zbóż czekają na dalszą zwyżkę cen" - zaznaczono.
"Z drugiej strony notuje się większe zapotrzebowanie na zboża ze strony firm przetwórczych, gdyż nie wszystkie podmioty są pokryte w surowiec na najbliższe tygodnie. Ponadto, w związku z poważnymi brakami kwalifikowanych nasion zbóż jarych do przesiewów, sami rolnicy poszukują dobrego jakościowo ziarna, którym mogliby zastąpić wymarznięte oziminy" - dodano.



POWIĄZANE

Dzierżawy państwowej ziemi: od lat ten sam scenariusz. Nowy minister, stare obie...

21 sierpnia Komisja Europejska opublikowała wspólne oświadczenie w sprawie ram p...

Sztuczna inteligencja już teraz towarzyszy nam na każdym kroku: od wyszukiwarek ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę