Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Było, minęło?

8 lutego 2010
Rolnicy niecierpliwią się coraz bardziej, a resort rolnictwa nabiera wody w usta, czyli dalszy ciąg historii rent strukturalnych.
Rozdawane w latach 2004-2006 były bardzo wysokie, potem obniżono je prawie o połowę, a w końcu pieniędzy zabrakło. To najkrótsza historia rent strukturalnych. W sumie z kilku edycji programu skorzystało ponad 65 tysięcy rolników.

Monika Pietrusińska-Janowska, ARiMR: jeżeli chodzi o kwoty to kształtują się one od 1130 złotych to jest średnia dla nowego okresu programowania do 1770 złotych to jest średnia dla PROW- u 2004-2006.

Kolejna edycja programu stoi pod dużym znakiem zapytania. Teoretycznie jest taka możliwość, bo Komisja Europejska wstępnie zgodziła się na przesuniecie środków z innych działań na renty strukturalne. Ale terminu wciąż brak

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: minimum na 30 dni przed ogłosi to prezes Agencji Modernizacji we wszystkich mediach. Myślę, że państwo też dobrze to przekażecie.

Problem w tym, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom na razie nie ma czego przekazywać. Jedno jest pewne wypowiedzi dotyczące planowanego terminu przyjmowania dokumentów z końca ubiegłego roku są nieaktualne.

Artur Ławniczak, wiceminister rolnictwa: realnie rzecz biorąc na początku przyszłego roku ten nabór będzie.

Początek roku niestety już mamy za sobą. Teraz resort rolnictwa w ogóle nie wypowiada się na temat rent strukturalnych. Czy jest szansa na uruchomienie programu jeszcze w tym roku? To na razie pytanie retoryczne.


POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę