Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Brazylijskie produkty smakują Rosjanom

3 grudnia 2015
FAMMU/FAPA podała, że prawdopodobnie z uwagi na trudną sytuację polityczną i mocne ograniczenie wymiany handlowej wybranymi produktami z Unią Europejską czy Stanami Zjednoczonymi, Rosjanie zmuszeni będą do nawiązywania nowych kontaktów handlowych.

W kręgu zainteresowania importerów rosyjskich pojawiają się między innymi potencjalne dostawy z Brazylii, Chin czy RPA czy Indii. Zdecydowanemu wzrostowi ulegnie import między innymi mięsa z Brazylii, a już obecnie szacuje się, że jego wartość wzrośnie do około 2,8 mld USD wobec obecnych 800 mln USD.
Prawdopodobnie to właśnie Brazylia stanie się jednym z większych dostawców na rynek rosyjski - i nie chodzi tu tylko o mięso - już wiadomo, że wzrosną z pewnością dostawy cukru, kawy a na pewno owoców. W minionym roku import owoców z Brazylii oszacowano na około 40,0 mln USD, a na bieżący rok zakładany jest zdecydowany wzrost tej wartości. Z Brazylii Rosjanie importują przede wszystkim mango, winogrona, arbuzy oraz papaje.
Brazylia to czołowy eksporter owoców, a brazylijskie owoce sprzedawane są na pięciu kontynentach w około 110 krajach, W minionym, 2013 roku łącznie Brazylijczycy wyeksportowali 711,0 tys. ton owoców o wartości 657,0 mln USD - to o 4% więcej niż w roku 2012. Holandia to w
minionym roku największy importer brazylijskich owoców z wynikiem 493,0 tys. ton. Ponadto spore ilości skierowano do Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Urugwaju i USA.W eksporcie dominują brazylijskie czereśnie, arbuzy, mango czy banany, winogrona i pomarańcze.



POWIĄZANE

Integracja ukraińskiego rynku rolnego z Unią Europejską wymaga zwiększenia ogóln...

Według stanu na 21 listopada cukrownie zrzeszone w Krajowym Stowarzyszeniu Produ...

Analizie dotyczącej sytuacji w rolnictwie w 2024 i prognozy krótkookresowejcykli...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę