Green_Gas_2026_900

Brazylia: gorsze zbiory trzciny cukrowej

26 lipca 2012
Jak podała FAMMU/FAPA, brazylijski związek sektora trzciny cukrowej UNICA poinformował, że w połowie czerwca 2012 roku zbiory trzciny cukrowej w sezonie 2012/13 (kwiecień/marzec) w rejonie środkowo-południowym (SC) Brazylii były aż o 30 proc. mniejsze niż przed rokiem i wyniosły blisko 71 mln ton.
Powodem tak dużej redukcji są opóźnienia zbiorów spowodowane deszczami. O 26 proc. mniejsza jest produkcja cukru, która spadła do 3,53 mln ton, o 1/3 mniej wytworzono także bioetanolu (2,6 mld litrów).

Produkcja etanolu uwodnionego jest mniejsza o 16 proc., a bezwodnego aż o 62 proc.! Pierwszy rodzaj alkoholu używany jest jako paliwo w pojazdach typu FFC (wyposażonych w silnik przystosowany do spalania wysokospirytusowej mieszanki paliwowej), drugi zaś jako biokomponent.



POWIĄZANE

Opony przemysłowe mają bezpośredni wpływ na sposób pracy maszyn roboczych, ich s...

Green Gas Poland 2026! Zarejestruj już dziś!

Sadzonki truskawek Frigo zmieniły sposób planowania uprawy. Dają elastyczność, p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę