Antidotum

7 marca 2003

"Wiktory" rozdane. Małysz znowu spełnił marzenia rodów. Jest nowa oferta dla podglądaczy – Wiśniewski się obnażył. I  "coś" upadło – jakaś koalicja?

Ale, aby nie było za wesoło. Karnawał się skończył. Tomasz Lis, trzykrotny laureat "Wiktorów" skrytykował ideę konkursu – wspomniał coś o utracie wiary w rzetelność całego przedsięwzięcia. Dla ostudzenia utożsamiających się z sukcesami najdalej latającego – porażka niekoniecznie najczęściej strzelających (do bramki rzecz jasna). Lider, nie wiedzieć czemu najpopularniejszego zespołu muzycznego nie myślał o show, robi to wszystko bo jest przykładnym mężem, wzorowym ojcem – powód jest pozamedialny – chce zapewnić byt rodzinie. Rząd mniejszościowy? Ach, a któż teraz zajmie się lansowaniem cudownych recept na uzdrowienie, któż okaże chęć "zmiany świata", choćby za wszelką cenę? 

Emocje opadły.

I wszystko wraca do normy. Prawie 20% bezrobocie, afera korupcyjna i żenujące śledztwo, protesty rolników, kolejna bitwa w wojnie z bandytami znowu przegrana (38 policjantów, w tym 10 antyterrorystów, w konfrontacji z 2 bandytami) – "piękna" nasza Polska cała. Bezrobocie – spadnie (tylko kiedy?), rolnicy może wrócą... do gospodarstw (bo skoro nowy minister poprosi: dajcie nam dwa tygodnie), śledztwo (pomińmy). A jeśli chodzi o bitwę, o wojnę – możemy spać spokojnie... zawsze można zwołać konferencję.

W Polsce konferencja jest antidotum na wszelkie zarazy. Narzędziem konferencji są, bowiem słowa, a te w połączeniu z gestem i wiarą mówców w nie czynią cuda. Mistrzem jest tu "spec" od finansów, ale inni mu nie ustępują. Po wypadku w Magdalence szef polskiego rządu powiedział: podejmiemy decyzje w kierunku lepszego wyposażenia naszych policjantów, oczekuję, że policja podejmie kroki w kierunku lepszego szkolenia, że zostaną wyciągnięte wnioski. ...Decyzje po raz kolejny mają zostać podjęte, wnioski wyciągnięte... po raz kolejny. Przestaję wierzyć, że przyszłość zostanie "dokonana", że stanie się teraźniejszością. W sierpniu zeszłego roku zginął policjant, od 1990 roku dziewięćdziesięciu, wczoraj został zabity kolejny, piętnastu jest rannych.

Rzeczywistość otacza nas coraz bardziej, rzeczywistość drwi z nas. Czy na pewno ona? 


POWIĄZANE

• W ciągu ostatnich 10 lat nad Polską przeszło 109 trąb powietrznych, z czego aż...

Największy ukraiński producent mięsa drobiowego na Ukrainie, firma MHP, podejmuj...

Własna posiadłość większa niż niektóre kraje na świecie, prywatna kopalnia litu,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę