Ptak_Waw_CTR_2024

Alternatywa dla tradycyjnego oświetlenia

7 listopada 2012
Wzrost liczby mieszkańców Ziemi, oraz szybki rozwój gospodarczy poszczególnych państw, zwiększył zapotrzebowanie świata na energię elektryczną. Niestety, większość produkowanej w elektrowniach energii elektrycznej pochodzi z paliw kopalnych - węgla, ropy i gazu, których spalanie uwalnia olbrzymie ilości dwutlenku węgla. Firma LED COMPANY, postanowiła wprowadzić na rynek alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia, umożliwiającą potężną redukcję poboru mocy.
- Wpisaliśmy się tym samym w kierunek rozwoju sektora energetycznego, przyjęty przez Unię Europejską, znacznie przewyższając stawiane przez nią w tym kierunku W przeciągu ostatnich dwóch lat, w oświetleniu LED nastąpił przełom technologiczny. Umożliwił on tworzenie źródeł światła o dużej mocy i wydajności. To pozwala nam wdrażać najnowocześniejsze rozwiązania na obiektach takich jak magazyny wysokiego składowania, czy inne tego typu hale. Nasze systemy generują olbrzymie zyski, oraz pozwalają uzyskać natężenie światła wymagane przez normy oświetleniowe. Oświetlenie w technologii LED nie jest rozpowszechnione w sektorze przemysłowym. Naszym celem jest wprowadzenie go na skalę masową, co będzie prowadzić do redukcji emisji dwutlenku węgla (podążając tym samym za wskazaniami UE), oraz przyniesie wymierne korzyści użytkownikom w/w obiektów oczekiwania – mówi Ireneusz Bedyniak , prezes Led Company

Firma LED COMPANY wytwarza produkty, które pozwalają na oszczędności sięgające nawet 90% dla w oświetlenia domowego. Jeśli chodzi o przemysł, zmniejszenie zużycia energii wynosi minimum 60 %, a użytkując je z tworzonymi przez nas systemami czujnikowymi, może spaść nawet dziesięciokrotnie.
Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż dotychczas używane, energooszczędne źródła światła typu gazowego, tylko pozornie rozwiązują problem  ogromnego zużycia energii. Gdy temperatura spada poniżej 10°C, zainstalowane w nich układy pobierają znacznie więcej energii, niż wskazują producenci (pobór wyższy nawet o 50%). Kolejnym problemem jest utylizacja, gdyż takie źródła światła zawierają związki metali ciężkich (np. rtęć i kadm – bardzo toksyczne substancje szkodliwe dla zdrowia ludzi i wpływające bardzo negatywnie na otoczenie). To powoduje, że przetworzenie ich do stanu w którym nie będą groźne dla środowiska jest drogie i kłopotliwe.
W pełni naprawialne źródła światła LED to nie kolejna ciekawostka, lecz nasza przyszłość. Diody używane do konstrukcji źródeł światła tworzone są z naturalnych minerałów, co daje im znaczną przewagę na dotychczasowymi energooszczędnymi źródłami światła. Ponadto, zużywają one mniej mocy, są odporne na spadki napięć (co stanowi problem w wielu rejonach naszego kraju), a w przypadku chwilowych zaników napięcia nie potrzebują czasu na rozruch, co jest kłopotliwe dla zakładów pracy, a podczas którego tradycyjne oświetlenie pobiera o wiele więcej prądu.
-  Źródła oferowane przez naszą firmę, potrzebują zaledwie 0,30 sekundy, by osiągnąć pełną moc świetlną. Zwiększa to bezpieczeństwo w miejscach ich instalacji, oraz poprawia komfort użytkowników. Szybkie uruchomienie, wraz ze specyfiką światła emitowanego przez diody LED, pozwala również na dokładniejszą rejestrację zdarzeń przez systemy monitoringu. W dobie kryzysu ekonomicznego, bilans zysków i strat każdego przedsiębiorstwa przemawia za wprowadzaniem nowoczesnych, ekonomicznie uzasadnionych rozwiązań. Jednym z nich jest ograniczenie zużycia energii, jakie pochłania oświetlenie biur, hal przemysłowych, czy terenów otwartych. Dzięki szybkiemu okresowi zwrotu (nie przekraczającemu 2 lat), jest to inwestycja przynosząca wymierne korzyści finansowe, pozwalająca na zainwestowanie zaoszczędzonych środków w rozwój firmy, działania marketingowe, czy modernizacje techniczne – dodaje prezes Bedyniak .


POWIĄZANE

W październiku odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Miód” Copa-Cogeca, w który...

EIT Food już po raz siódmy organizuje warsztaty projektowania produktów żywności...

Przechowywanie paliwa w gospodarstwie rolnym wymaga wdrożenia odpowiednich rozwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę