Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Agrobiznesmen w spódnicy, a raczej agrobizneswoomen

5 stycznia 2016
Udowodniły to 42 uczestniczki projektu "Przedsiębiorcze kobiety na obszarach wiejskich”. Choć wcześniej wiele z nich nie pracowało, dziś prowadzą własne firmy.
W projekcie, który się właśnie zakończył, wzięło udział 45 kobiet z województwa opolskiego, które zamieszkują tereny wiejskie. Dziś aż 42 z nich prowadzi własne firmy.

- Powstały naprawdę bardzo ciekawe i różnorodne przedsiębiorstwa - podsumowuje Iwona Niedojadło z firmy Muster-in.

Panie wzięły udział w szkoleniach, na których zapoznały się m.in. z prawnymi i finansowymi aspektami prowadzenia działalności gospodarczej, a potem przystąpiły do opracowania biznesplanów i wniosków o dotację. Można było otrzymać do 40 tys. zł oraz wsparcie pomostowe w pierwszym okresie prowadzenia działalności.

Jak tłumaczy Iwona Niedojadło, mieszkanki terenów wiejskich potrzebują wsparcia na rynku pracy w branżach pozarolniczych.

- Tym kobietom jest bardzo trudno, zwłaszcza że często muszą pogodzić życie zawodowe z rolą matki - wyjaśnia. - Stworzenie własnego miejsca pracy jest dla nich idealnym rozwiązaniem i pozwala pogodzić życie zawodowe z prywatnym.

Projekt od marca 2009 roku był realizowany przez Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych w Opolu oraz Instytucję Szkoleniową Muster-in z Opola, dzięki wsparciu Unii Europejskiej w ramach działania 6.2 "Wsparcie i promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia” programu operacyjnego Kapitał Ludzki.



POWIĄZANE

Główny Inspektorat Sanitarny wydaje coraz więcej ostrzeżeń publicznych dotyczący...

Uprawa soi przy wsparciu technologii – ciekawy kierunek dla polskich rolników Ar...

Najnowsze dane GUS pokazały zaskakująco wręcz dobre dane na temat aktywności dew...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę